UniGel Apotex Procto, czopki, 10 szt.
31.49 zł

UniGel Apotex Procto, czopki, 10 szt.

UniGel Apotex Procto, czopki, 10 szt.
31.49 zł
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Czopki UniGel Apotex Procto Leczenie ostrych i przewlekłych ran odbytnicy.

Skład

UniGel Apotex Procto to biały czopek o kształcie torpedy, zawierający sproszkowany kopolimer HEMA-HAS oraz Witepsol 25 W (baza tłuszczowa).

Działanie

UniGel Apotex Procto zmniejsza ból spowodowany szczelinami odbytu, zmniejsza krwawienie z odbytu podczas oddawania stolca oraz przyspiesza proces gojenia.

Wskazania

UniGel Apotex Procto to unikalne rozwiązanie w procesie gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran oraz uszkodzeń błony śluzowej odbytu i odbytnicy.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Sposób stosowania czopków:
• W miejscu perforacji blistra należy oddzielić jeden czopek od całego opakowania, lekkim szarpnięciem otworzyć opakowanie jednostkowe i wyjąć czopek.
• Czopki wprowadza się do odbytnicy, o ile to możliwe po wypróżnieniu i podmyciu się.
• Czopek należy włożyć głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu, najlepiej w lekkim skłonie w przód.
• Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, czopki UniGel Apotex Procto należy stosować raz na dobę, najlepiej przed snem.

Tylko do użytku zewnętrznego (doodbytniczo).

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Dzięki strukturze makromolekularnej UniGel Apotex Procto nie wchłania się do organizmu, dlatego czopki można stosować u pacjentów w każdym wieku, w tym u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Jednak przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

W przypadku chorób odbytnicy szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej higieny oraz regularne wypróżnianie się. Konieczne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, unikanie spożywania pikantnych potraw oraz zwiększenie spożycia pokarmów zawierających dużo błonnika.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Podczas stosowania czopków UniGel Apotex Procto nie zgłaszano działań niepożądanych. Niewielkie podrażnienie błony śluzowej odbytnicy u pacjentów ze zwiększoną wrażliwością, np. łagodne swędzenie lub pieczenie jest normalnym objawem. Zastosowanie czopka może powodować łagodne działanie przeczyszczające.

Uwagi

  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze 15 - 25°C, w oryginalnym opakowaniu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT