Atussan - Butamirati citras - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład cytrynian butamiratu
Postać syrop
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Medycyna rodzinna
Choroby płuc
Działanie przeciwkaszlowe
Zamów w doz.pl Atussan, 1,5 mg/ml, syrop o smaku pomarańczowym, 150 ml

Wskazania:

Leczenie objawowe kaszlu różnego pochodzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu (7,5 mg butamiratu cytrynianu) 3 razy na dobę. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu (15 mg butamiratu cytrynianu) 3 razy na dobę. Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu (22,5 mg butamiratu cytrynianu) 3 razy na dobę. Dorośli: 15 ml syropu (22,5 mg butamiratu cytrynianu) 4 razy na dobę. Syrop należy przyjmować przed posiłkiem.   Uwaga! Maksymalny czas trwania leczenia bez zalecenia lekarza wynosi 1 tydzień. Syropu Atussan, 1,5 mg/ml, syrop nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: senność, nudności, biegunka, pokrzywka.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zawroty głowy lub senność może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sorbitol).   Gdy przyjmujesz leki wykrztuśne. Ze względu na działanie butamiratu cytrynianu powodujące hamowanie odruchu kaszlu, należy unikać jednoczesnego stosowania leków wykrztuśnych, ponieważ może to prowadzić do zalegania śluzu w drogach oddechowych, co zwiększa ryzyko skurczu oskrzeli i zakażenia dróg oddechowych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Atussan u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży, produkt leczniczy Atussan może być stosowany jedynie w razie bezwzględnej konieczności. Syropu nie należy stosować w okresie karmienia piersią.