NeoAfrin - Dexbrompheniramini maleas, Pseudoephedrini sulfas - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład siarczan pseudoefedryny
maleinian deksbromfeniraminy
Postać tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Kategoria Układ oddechowy
Specjalności Alergologia
Medycyna rodzinna
Otolaryngologia
Działanie przeciwalergiczne
poprawia drożność kanałów nosowych i zatok

Wskazania:

Łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa w przebiegu przeziębienia, kataru siennego (przewlekłego i sezonowego) oraz objawów związanych z zapaleniem zatok.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Po uzyskaniu poprawy 1 tabletka na dobę jest wystarczająca do skutecznej kontroli objawów.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, bóle dusznicowe, napięcie, drżenia, drgawki, zawroty głowy, ból głowy, zaburzeni snu (senność, bezsenność), suchość błon śluzowych nosa i gardła, zaburzenia oddychania, nudności, wymioty, zwiększone wydalanie moczu, zaburzenia oddawania moczu, skurcz zwieracza pęcherza moczowego lub nietrzymanie moczu, wysypka, reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne, zwiększona potliwość, pokrzywka, wysypka, kurcze mięśni, brak łaknienia, nadciśnienie, zaczerwienienie, bladość, dreszcze, osłabienie, ból w klatce piersiowej, niepokój, lęk, napięcie.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną. Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, jaskrę, wrzody, przerost gruczołu krokowego, niedrożność pęcherza moczowego, choroby układu krążenia, nadczynność tarczycy, cukrzycę, dławicę piersiową, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę i sacharozę).   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne, leki przeciwhistaminowe, leki nasenne i uspokajające lub inne leki hamujące czynność ośrodkowego układu nerwowego, doustne leki przeciwzakrzepowe, glikozydy naparstnicy, leki zobojętniające kwas solny. Uwaga! Leku NeoAfrin nie należy stosować jeżeli przyjmujesz leki przeciwdepresyjne należące do grupy monoaminooksydazy (MAO) oraz w ciągu 14 dni po zakończeniu takiego leczenia.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.