Acatar Acti Tabs, 60 mg + 2,5 mg, tabletki, 12 szt.

pseudoefedryna, tabletka, alergia, uczulenie, katar

22,59 zł
Cena za szt.: 1,88 zł

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego
 • ODBIÓR W APTECE
  Odbiór w aptece

  Sprawdź lokalizację

 • WYSYŁKA KURIEREM
  Kurier DHL
  Kurier PHARMALINK
 • ODBIÓR W PUNKCIE
  Paczkomat INPOST
  Odbiór w punkcie DHL

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty ACATAR

Podmiot odpowiedzialny

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Producent

US PHARMACIA
Ziębicka 40
Wrocław

Opis

Acatar Acti-Tabs to lek stosowany w zapaleniu błony śluzowej nosa i doraźnie w katarze alergicznym. Lek dwie substancje czynne: pseudoefedrynę i triprolidynę. Pseudoefedryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych a także ilość wydzieliny, czyli udrożnia nos. Triprolidyna zmniejsza kichanie i świąd nosa.  Tabletki Acatar Acti-Tabs rozpoczynają działanie już po 15-30 minutach od podania i trwa ono przez co najmniej 4 godziny. Lek można stosować u dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: chlorowodorek pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum )i triprolidyny chlorowodorek (Triprolidini hydrochloridum).

1 tabletka zawiera 60 mg pseudoefedryny i 2,5 mg triprolidyny.

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, laktoza, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka co 6- 8 godzin.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 tabletki.

Działanie

Acatar Acti - Tabs zawiera dwie substancje czynne. Pseudoefedryna hamuje obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa a także zatok przynosowych, w efekcie udrażniając nos. Triprolidyna ogranicza kichanie i świąd nosa. Lek zmniejsza ilość wydzieliny z nosa (katar).

Acatar Acti - Tabs rozpoczyna działanie już po około 15-30 minutach od podania i utrzymuje się ono przez minimum 4 godziny.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Acatar Acti-Tabs jest łagodzenie objawów zapalenia błony śluzowej nosa, takich jak: obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, wyciek wydzieliny z nosa (katar), uczucie zatkanego nosa oraz kichanie, występujących w przeziębieniu i grypie. Lek może być także stosowany doraźnie w przypadku alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i w naczynioruchowym obrzęku błony śluzowej nosa.

Acatar Acti-Tabs jest przeznaczony do leczenia dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Acatar Acti-Tabs:

 • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku lub na aminy sympatykomimetyczne, takie jak efedryna czy fenylefryna stosowne m.in. w celu obkurczenia błony śluzowej nosa,
 • jeśli pacjent stosuje lub w czasie ostatnich 14 dni stosował leki z grupy inhibitorów monoaminooksydazy stosowane niekiedy w leczeniu depresji,
 • u osób z ciężkim nadciśnieniem tętniczym lub niestabilną chorobą niedokrwienną serca,
 • u osób z ciężką niewydolnością wątroby i nerek,
 • w ciąży i w okresie karmienia piersią,
 • jeśli pacjent przyjmuje furazolidon (lek stosowany w zakażeniach bakteryjnych) lub inne leki zawierające pseudoefedrynę lub leki antyhistaminowe,
 • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane chociaż nie u każdego one wystąpią.

Mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

Częstość nieznana: omamy, senność, zaburzenia snu, przyspieszona czynność serca (tachykardia), nadciśnienie tętnicze, uczucie suchości w jamie ustnej, nosie i gardle, wysypka (niekiedy ze świądem), zatrzymanie moczu u mężczyzn, którzy otrzymywali pseudoefedrynę (w takich przypadkach ważnym czynnikiem predysponującym może być powiększenie gruczołu krokowego), zapalenie jelita grubego spowodowane niewystarczającym dopływem krwi (niedokrwienne zapalenie jelita grubego).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zażyciem należy skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjent:

 • choruje na cukrzycę, ma zaburzenia rytmu serca, nadczynność tarczycy, chorobę sera, nadciśnienie tętnicze, zwiększone ciśnienie śródgałkowy, zaburzenia odpływu moczu,
 • cierpi na: zwężenie odźwiernika, astmę oskrzelową, jaskrę ostrą zamykającego się kąta, padaczkę, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Podczas stosowania leku Acatar Acti-Tabs może wystąpić nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu w wyniku stanu zapalnego jelita grubego (niedokrwienne zapalenia jelita grubego). Jeśli wystąpią takie objawy dotyczące przewodu pokarmowego, należy przerwać stosowanie leku Acatar Acti-Tabs i niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza lub zgłosić się po pomoc medyczną.

Jeśli objawy się utrzymują, nasilają lub nie ustąpią po 3 dniach, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Lek Acatar Acti-Tabs zawiera laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Przechowywanie:

 • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Acatar Acti-Tabs może wchodzić w interakcje z:

 • lekami uspokajającymi,
 • lekami zwężającymi naczynia krwionośne błon śluzowych (np. fenylefryna),
 • trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (TLPD),
 • lekami hamującymi łaknienie (sibutamina),
 • lekami psychotropowymi o działaniu podobnym do amfetaminy (bupropion, fentermina) lub z inhibitorami monoaminooksydazy (moclobemid),
 • alkoholem,
 • bretylium, betanidyną, guanetydyną, debryzochiną, metyldopą, lekami blokującymi receptory alfa- i beta-adrenergiczne.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku Acatar Acti-Tabs należy unikać spożywania alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Acatar Acti-Tabs nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Pacjenci stosujący Acatar Acti-Tabs nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn, ponieważ lek może powodować senność.

Cechy produktu

Polecane artykuły
 • Według nowych ustaleń sezony alergiczne mogą ulec wydłużeniu oraz nasileniu. Powodem okazuje się wzrost temperatur wynikający ze zmian klimatycznych. Dłuższe i intensywniejsze okresy uczuleniowe staną się poniekąd skutkiem szkodliwej działalności człowieka na środowisko naturalne. Rosnące temperatury, a także więcej dwutlenku węgla w atmosferze przyczynią się do tego, że drzewa, trawy i chwasty będą produkować więcej pyłków.

 • RTG zatok nie jest popularną metodą obrazowania schorzeń tego obszaru, niemniej sprawdzającą się dobrze zarówno przy ocenie stanu zapalnego, jak i stopnia zaawansowania choroby. W porównaniu do bardziej popularnej i dokładnej metody badania kondycji zatok, czyli tomografu komputerowego – RTG nie wymaga zastosowania aż tak dużej dawki promieniowania jonizującego. Jakie inne choroby zatok możemy diagnozować dzięki RTG, ile kosztuje badanie i jak długo trwa? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

 • Zapalenie zatok przynosowych jest jednym z najczęściej występujących schorzeń w sezonie jesienno-zimowym. Blokada nosa, zielony katar, ból twarzy, utrata węchu to najczęstsze objawy chorych zatok. Jak rozpoznać i skutecznie leczyć zapalenie zatok oraz czy antybiotyk jest zawsze konieczny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij