Terbiderm - Terbinafini hydrochloridum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład terbinafina
Postać krem
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Działanie przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zakażenia grzybicze skóry (grzybica stóp, grzybica skóry gładkiej i fałdów skórnych tułowia i podudzi). Łupież pstry. Zakażenia skóry wywołane przez niektóre drożdżaki.

Dawkowanie:

Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie oczyścić i osuszyć skórę. Raz lub 2 razy na dobę nanosi się cienką warstwę kremu na miejsca chorobowo zmienione i ich okolicę, a następnie lekko wciera. W zakażeniach wyprzeniowych (pod sutkami, między palcami, pośladkami i w pachwinach) krem nakłada się pod opatrunkiem zamkniętym, zwłaszcza na noc. Zazwyczaj czas leczenia wynosi 1 tydzień, w łupieżu pstrym - 2 tygodnie.   Należy starać się stosować lek regularnie, gdyż przestrzeganie schematu dawkowania jest podstawą powodzenia terapii i zmniejsza ryzyko ponownego zakażenia.   Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry, nie wymagające zazwyczaj odstawienia leku. Rzadko obserwowano reakcje nadwrażliwości (obrzęk, ból, wysypka skórna), które są wskazaniem do odstawienia preparatu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.