Terbinafina Ziaja, 10 mg/g, krem, 15 g

terbinafina, krem, grzybica

10,99 zł
73,27 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty ZIAJA

Producent

ZIAJA
Jesienna 9
80-298 Gdańsk
ziaja@ziaja.com

Opis

Terbinafina Ziaja to lek w formie kremu przeciwgrzybiczego. Krem zawiera chlorowodorek terbinafiny i po zastosowaniu na skórę działa miejscowo grzybobójczo wobec dermatofitów oraz pleśni. W przypadku drożdżaków może hamować ich wzrost lub działać grzybobójczo. Lek można stosuje się w grzybicy skóry, między innymi: stóp, fałdów skórnych, łupieżu pstrym czy drożdżycy. Terbinafina Ziaja jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek (Terbinafini hydrochloridum).

1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: izopropylu mirystynian, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, sorbitanu stearynian (Typ 50), cetylu palmitynian (15), polisorbat 60, alkohol benzylowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się na skórę, wcześniej umytą i osuszoną. Cienką warstwę kremu należy delikatnie wcierać na chorobowo zmienioną skórę i  na miejsca bezpośrednio ją otaczające. W przypadku aplikacji leku na fałdy skórne (pod piersią, pomiędzy palcami stóp lub dłoni, w pachwinie lub pod pośladkami) można nałożyć jałową gazę, szczególnie na noc. Po zastosowaniu produktu leczniczego należy umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczonym.

Wskazanie Dawkowanie u dzieci w wieku powyżej 12 lat i osób dorosłych
Grzybica stóp raz na dobę przez 1 tydzień
Grzybica podeszwowa stóp 2 razy na dobę przez 2 tygodnie
Grzybica fałdów skórnych raz na dobę przez 1 tydzień
Grzybica skóry gładkiej 1 raz na dzień przez tydzień
Drożdżyca skóry raz dziennie przez 1 tydzień
Łupież pstry raz dziennie przez 2 tygodnie

Lek należy stosować zgodnie z zalecanym schematem dawkowania, także jeśli po kilku dniach objawy ustąpiły. Ma to na zapobiec nawrotowi grzybicy. W trakcie leczenia należy zakażoną skórę regularnie myć, nie należy jej trzeć ani drapać, aby nie rozprzestrzeniać choroby.

Działanie

Terbinafina Ziaja działa grzybobójczo, czyli powoduje śmierć grzybów, które wywołują zakażenia skóry u ludzi przez np. dermatofity i pleśnie. W przypadku drożdżaków w zależności od gatunku lek wykazuje efekt grzybobójczy lub hamuje wzrost grzybów (działanie grzybostatyczne).

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania kremu Terbinafina Ziaja jest grzybica: stóp czy podeszwowa stóp, fałdów skórnych oraz skóry gładkiej. Lek stosuje się też w terapii łupieżu pstrego czy drożdżycy skóry.

Przeciwwskazania

Leku Terbinafina Ziaja nie należy stosować u osób z uczuleniem na terbinafiny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): łuszczenie skóry, świąd.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): zmiany skórne, strupy, zaburzenia skóry, zaburzenia pigmentacji, rumień, uczucie pieczenia skóry, ból, ból w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób): podrażnienie oczu, suchość skóry, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk, nasilenie objawów choroby. 

Częstość nieznana ( nie może być określona na podstawie dostępnych danych): nadwrażliwość, wysypka. 

W miejscu zastosowania leku mogą wystąpić objawy, takie jak: świąd, łuszczenie skóry, ból w miejscu podania, podrażnienie w miejscu podania, zaburzenia pigmentacji, uczucie pieczenia skóry, rumień, powstawanie strupów itp. Nie należy jednak mylić ich z reakcjami alergicznymi (uczuleniowymi), takimi jak na przykład wysypka. Jeśli wystąpią reakcje uczuleniowe, należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem.  
W razie przypadkowego kontaktu z oczami, lek może powodować podrażnienia oczu. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • W razie przypadkowego kontaktu leku z oczami, należy je przemyć bieżącą wodą.
  • Lek Terbinafina Ziaja zawiera alkohol cetylowy i alkohol stearylowy, które mogą powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża:
W okresie ciąży kremu Terbinafina Ziaja można stosować wyłącznie na polecenie lekarza.

Karmienie piersią:
W czasie karmienia piersią nie należy stosować leku Terbinafina Ziaja.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się stosowania leku Terbinafina Ziaja u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • O łupieżu słyszał zapewne każdy z nas, część być może miała z nim do czynienia na własnej skórze. Zdecydowana większość na pytanie, jak wygląda łupież, opowie o nim jako o białych okruszkach sypiących się z głowy. Poniekąd słusznie, jednak należy zdawać sobie sprawę, że odmian łupieżu jest wiele. Jedną z nich jest łupież pstry. Charakterystyczne dla niego jest występowanie różnokolorowych, złuszczających się plam na całym ciele. Dowiedz się skąd bierze się łupież pstry i jak go skutecznie leczyć. 

  • Grzyby to olbrzymia i bardzo zróżnicowana grupa tworząca jedno z pięciu królestw organizmów. Opisano kilkaset tysięcy gatunków grzybów, jednak choroby u ludzi wywołuje zaledwie dwieście do trzystu spośród nich, a w codziennej praktyce spotyka się kilkanaście. Jak rozpoznać grzybicę skóry i jak z nią walczyć?

  • Drożdżyca jest chorobą wywołaną przez grzyby z rzędu drożdżaków. Grzyby te naturalnie bytują w organizmie, jednak w określonych warunkach dochodzi do ich nadmiernego namnażania, co prowadzi do infekcji grzybiczej. W jaki sposób dochodzi do rozwoju drożdżycy? Czym się ona objawia i w jaki sposób się ją leczy?  

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

logo Telemedi

Usługę zdalnej konsultacji z lekarzem świadczy Telemedi.
Regulamin świadczenia usługi dostępny jest tutaj.