×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Theraflu Zatoki - Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 saszetka co 4-6 godzin. W ciągu doby można przyjąć maksymalnie zawartość 3 saszetek. Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Lek Theraflu Zatoki powinien być stosowany co 4 - 6 godzin. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

Jeżeli objawy chorobowe nie ustąpią w ciągu 5 dni należy skontaktować się z lekarzem.

 

Uwaga! Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

 

Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.

 

Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby.

 

Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwdepresyjne, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki na nadciśnienie.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Skutki uboczne

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaburzenia żołądkowo-jelitowe ( zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu), suchość w jamie ustnej i gardle. Może pojawić się senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.