×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Kosmetyk naturalny a konwencjonalny

Kosmetyki w 100% naturalne posiadają w swoim składzie o wiele więcej aktywnych składników niż kosmetyki konwencjonalne. Każdy składnik w nich zawarty odżywczo działa na skórę.

W kremach i balsamach  konwencjonalnych, surowce aktywne biologicznie stanowią tylko pewien, niezbyt wysoki, procent składu. Reszta emulsji (woda i tłuszcze)  to substancje obojętne dla skóry.

W kosmetykach naturalnych zawartość substancji aktywnych jest taka sama, a reszta emulsji -  woda i oleje roślinne, niosą w sobie wiele wartości dla skóry.

Połowa wody zawartej w kosmetykach naturalnych  to hydrolaty – wody kwiatowe. Hydrolaty mają właściwości dezynfekujące, tonizujące, łagodzące oraz zwiększają wilgotność skóry przygotowując ją do lepszego wchłaniania substancji czynnych i lipidów.

Faza tłuszczowa w kosmetykach naturalnych, to nierafinowane oleje roślinne, pozyskiwane w wyniku prowadzonego na zimno  tłoczenia surowców.  Nie są one poddawane dalszej obróbce.  Z tego powodu wykazują  działanie nie tylko jak typowe środki natłuszczające, ale także jako cenne źródło substancji biologicznie aktywnych: witamin, steroli, enzymów

Prowadzone badania potwierdzają, że uwalnianie substancji biologicznie aktywnych  z podłoża biozgodnego ze skórą, a takie są oleje roślinne,  jest wielokrotnie wyższe niż z podłoża mineralnego.


Podziel się: