×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Woda zdrowia doda

Woda ma olbrzymie znaczenie dla naszego organizmu. Stanowi 60–70 proc. naszego ciała.

Żywa woda alkaliczna - ma ona odczyn alkaliczny – obojętny, a jej pH waha się między 7,6 a 7,8. Dzięki temu działa odkwaszająco na cały ustrój.

Współczesna dieta człowieka z krajów wysoko uprzemysłowionych jest bogata w produkty zwierzęce oraz cukry proste – zakwaszające organizm. Kwaśne środowisko sprzyja rozwojowi poważnych chorób, na przykład osteoporozy. Odkwaszając nasz organizm, woda alkaliczna działa oczyszczająco i tonizująco. Woda kwaśna - przeznaczona jest do użytku zewnętrznego oraz do prac dezynfekcyjnych w gospodarstwie domowym. Dzięki kwaśnemu odczynowi (pH 5,8– 6,9) giną w niej bakterie, wirusy i grzyby. Doskonale działa na skórę – leczy stany zapalne i trądzik, a także poprawia jej elastyczność i wygładza zmarszczki. Pomaga zachować zdrowe, silne i błyszczące włosy, wolne od łupieżu oraz łojotoku. Można ją stosować również w celu przyspieszenia gojenia ran, łagodzenia objawów grzybic czy łuszczyc.

Wszystkie te rodzaje zjonizowanej wody możemy wyprodukować sami w pieleszach domowych. Jedynym minusem takiej wodnej terapii jest cena maszynki do jej uzyskania. Niestety, aparaty takie kosztują sporo ponad tysiąc złotych. Chociaż nie jest to mało, korzyści płynące ze stosowania wody alkalicznej, kwaśnej są bezcenne.


Podziel się: