Althagem, syrop, 125 g
2.94 zł

Althagem, syrop, 125 g

Althagem, syrop, 125 g
Ostatnia cena produktu
2.94 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Altagem zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu, wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła.

Skład

100 g preparatu zawiera 36 g wodnego maceratu otrzymanego z 6 g korzenia prawoślazu, ekstrahent-mieszanina wody i etanolu (47,9:1),
substancja pomocnicza: kwas benzoesowy.
100g preparatu zawiera ok. 64 g sacharozy.

Dawkowanie

Preparat stosuje się doustnie.
Zazwyczaj stosowana dawka leku Althagem to:
Dzieci powyżej 3 roku życia do 6 roku życia: 1/2 miarki (5 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie).
Dzieci powyżej 6 roku życia 1/2 miarki (5 ml) dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie).
Młodzież od 13 roku życia i dorośli: 1 miarkę (10 ml), dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie).

Działanie

Altagem zawiera wodny macerat z korzenia prawoślazu, wykazujący działanie łagodzące kaszel oraz osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Działanie to związane jest z zawartością śluzu roślinnego z korzenia prawoślazu, konsystencją preparatu oraz jego lepkością. Śluz korzenia prawoślazu tworzy roztwory koloidalne, które pokrywają błony śluzowe cienką warstwą i działają na nie ochronnie. Ponadto śluz, działając osłaniająco na zmienioną zapalnie, przekrwioną rozpulchnioną błonę śluzową gardła, łagodzi także odruch kaszlowy. Jest to produkt leczniczy stosowany tradycyjnie w podanych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Wskazania

Althagem stosowany jest tradycyjnie jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować syropu jeśli występuje nadwrażliwość na składniki preparatu. Uczulenie na kwas benzoesowy.
Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 3 roku życia.

Działania niepożądane

U osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Althagem - Althaea officinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

macerat z korzenia prawoślazu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła łagodzące kaszel

Wskazania:

Wskazany głównie w przypadku bólu gardła i krtani, w tzw. suchym kaszlu, chrypce oraz w leczeniu podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i przełyku.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 3-4 razy dziennie 10 ml. Dzieci: 2-3 razy dziennie 5 ml.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus