Flegtac Kaszel, 1,6 mg/ml, syrop, 125 ml

bromheksyna, syrop, kaszel, kaszel mokry

15,19 zł
12,15 zł / 100 ml
Sprawdź warianty
125 ml
15,19 zł
12,15 zł / 100 ml
200 ml
16,49 zł
8,25 zł / 100 ml

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty FLEGTAC

Podmiot odpowiedzialny

TACTICA Pharmaceuticals Sp. z o.o.
Bankowa 4
44-100 Gliwice

Opis

Flegtac Kaszel to syrop stosowny przy utrudnionym odkrztuszaniu. Działa wykrztuśnie poprzez upłynnienie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych.

Skład

Substancja czynną jest bromoheksyny chlorowodorek (Bromhexini hydrochloridum).

Jeden ml syropu zawiera 1,6 mg bromoheksyny chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan (E218), propylu parahydroksybenzoesan (E216), sacharyna sodowa (E 954), woda oczyszczona, aromat wiśniowy o składzie: glikol propylenowy, alkohol benzylowy
trietylu cytrynian, kwas mlekowy, 4-metoksyacetofenon, 3-hydroksy-2 metylo-4-piron (maltol), aldehyd anyżowy, kwas benzoesowy.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 5 ml (1 pełna łyżka miarowa) 3 razy na dobę. 
Na początku leczenia może być konieczne zwiększenie dawki do 30 ml/dobę (dawka maksymalna), (2 łyżki miarowe, trzy razy na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 2,5 ml (1 łyżka miarowa napełniona do podziałki 1/2), trzy razy na dobę, maksymalnie do 10 ml na dobę.

Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 1,25 ml (1 łyżka miarowa napełniona do podziałki 1/4), trzy razy na dobę, maksymalnie do 5 ml na dobę.

Lek należy zażywać w równych odstępach czasu, po posiłku. Leku nie należy podawać bezpośrednio przed snem.

Produkt leczniczy Flegtac Kaszel nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Działanie

Flegtac Kaszel ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel, upłynnia wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych. Ułatwia to rzęskom (drobnym włoskom wyścielającym drogi oddechowe) transport wydzieliny oskrzelowej i usuwanie jej z płuc.

Wskazania

Flegtac Kaszel stosuje się w przypadku ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, a także z wrodzoną nietolerancją fruktozy.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Flegtac Kaszel może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystąpią.

W przypadku wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, takich jak: ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry lub reakcje alergiczne, albo inne ciężkie działania niepożądane, należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub Oddziałem Ratunkowym najbliższego szpitala.  
 
Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 pacjentów): nudności, bóle brzucha (w szczególności ból w nadbrzuszu), wymioty, biegunka, wysypka, pokrzywka, reakcje nadwrażliwości.  

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (występują u mniej niż 1 na 10 000 pacjentów):  ból głowy, zawroty głowy, senność.

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): niestrawność, nadmierne pocenie się, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych AST i ALT.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Flegtac Kaszel należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:  pacjent jest chory na astmę, ma trudności z odkrztuszaniem, stwierdzono u niego zaburzoną czynność motoryczną oskrzeli np. chorobę zwaną dyskinezą rzęsek oraz zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Należy zachować ostrożność u pacjentów z ryzykiem wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Lek Flegtac Kaszel zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E 218) i propylu parahydroksybenzoesan (E 216) - może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem.

Po pierwszym otwarciu lek zachowuje ważność przez 3 miesiące.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lek Flegtac Kaszel należy ostrożnie stosować z atropiną i innymi lekami cholinolitycznymi, gdyż powodują one suchość błon śluzowych. Nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, ponieważ może dojść do niebezpiecznego nagromadzenia wydzieliny oskrzelowej wskutek osłabionego odruchu  kaszlowego. Flegtac Kaszel może nasilać działanie drażniące salicylanów i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na błonę śluzową przewodu pokarmowego, a stosowany łącznie z niektórymi antybiotykami (leki stosowane w leczeniu zakażeń: amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksycyklina, oksytetracyklina, ampicylina) może prowadzić do zwiększenia stężenia antybiotyku w płucach.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Flegtac Kaszel należy przyjmować po posiłku.
W trakcie stosowania leku należy przyjmować większą ilość płynów.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Flegtac Kaszel w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Bromoheksyna przenika do mleka ludzkiego.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu bromoheksyny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy zachować ostrożność, gdyż mogą wystąpić bóle i zawroty głowy lub senność.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Mokry kaszel u dziecka (tzw. produktywny) pojawia się zwykle przy zakażeniach układu oddechowego. Ten rodzaj kaszlu bywa męczący i nierzadko towarzyszą mu inne objawy, jak bóle głowy, gardła czy gorączka. Efektywny kaszel pozwala pozbyć się flegmy (zalegającej wydzieliny) z dróg oddechowych. Co stosować, aby ułatwić dziecku odkrztuszanie? Jak wygląda leczenie mokrego kaszlu u dzieci? Które z domowych sposobów pomogą zwalczyć ten rodzaj kaszlu?  

  • Jedyna uczciwa odpowiedź na postawione w tytule pytanie brzmi: nie, nie da się wyleczyć przeziębienia w jeden dzień. Ale można zrobić bardzo wiele, by ograniczyć rozwój infekcji, przyspieszyć proces zdrowienia, zniwelować nieprzyjemne objawy i poczuć się lepiej.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij