Melatonina + B6, 3 mg+10 mg, tabletki, 30 szt.
8.99 zł

Melatonina + B6, 3 mg+10 mg, tabletki, 30 szt.

Melatonina + B6, 3 mg+10 mg, tabletki, 30 szt.
Ostatnia cena produktu
8.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Melatonina+B6 składa się z dwóch substancji czynnych- hormonu melatoniny i chlorowodorku pirydoksyny, czyli witaminy B6. Hormon melatonina w organizmie wytwarzany jest poprzez gruczoł- szyszynkę, zlokalizowany w ośrodkowym układzie nerwowym. Hormon ten odgrywa ważną rolę w regulacji biologicznego rytmu dobowego. Reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby.
Pirodoksyna bierze udział w przemianach metabolicznych organizmu. Dawka chlorowodorku pirodoksyny jest większa niż zalecane, przez specjalistów żywienia, normy dziennego zapotrzebowania na witaminę B6 i jest najmniejszą dawką w zakresie dawek zalecanych przy niedoborach witaminy B6.

Skład

1 tabletka zawiera:
3 mg melatoniny, 10 mg pirydoksyny chlorowodorku,
substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, sorbitol, kwas stearynowy.

Dawkowanie

2 dni przed wylotem na wschód, przyjąć 1 tabletkę wieczorem pół godziny przed snem. Po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem.

Wskazania

Lek Melatonina+B6 jest wskazany jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych.

Przeciwwskazania

Ciąża, okres karmienia piersią, nadwrażliwość na składniki leku, spożycie alkoholu, schorzenia wątroby, depresja.

Działania niepożądane

Wydaje się, że melatonina rzadko wywołuje objawy niepożądane. Jeśli już występują to w rzadkich przypadkach, w trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji, może też dojść do obniżenia temperatury ciała.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Po zastosowaniu leku nie nalezy prowadzić pojazdów mechanicznych lub innych urządzeń będących w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Melatonina + B6 - Melatoninum, Pyridoxini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina B6 (pirydoksyna) melatonina

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

normuje sen

Wskazania:

Jako środek pomocniczy w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych.

Dawkowanie:

Doustnie. 2 dni przed wylotem na wschód, podać 1 tabletkę (3mg) wieczorem pół godziny przed snem. Po przylocie podawać przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. W przypadku lotów na zachód po przylocie przyjmować przez 4 dni: 1 tabletkę pół godziny przed snem. Skutki działania leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie dwóch tygodni stosowania melatoniny.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach, w trakcie terapii mogą wystąpić bóle głowy, senność, uczucie dezorientacji, może dojść do obniżenia temperatury ciała.   Lek upośledza sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia czynności układu immunologicznego, zaburzenia hormonalne, padaczkę, nietolerancję cukrów, zaburzenia czynności wątroby.   Gdy przyjmujesz preparaty lewodopy, fenytoiny.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.