Melatonina LEK-AM, tabletki, 1 mg, (Lek-AM), 90 szt.

melatonina, tabletka, sen, bezsenność

24,49 zł
Cena za szt.: 0,27 zł

Produkt niedostępny online

Powiadom o dostępności

ODBIERZ W 30 MINUT
28,16 zł

Dostępny w 28 aptekach .

Zarezerwuj i odbierz w dogodnym dla siebie momencie. Dla tego produktu nie obowiązuje minimalna wartość zamówienia.

Zarezerwuj w aptece

O produkcie

Pokaż wszystkie produkty MELATONINA

Podmiot odpowiedzialny

LEK-AM
Ostrzykowizna 14A
Zakroczym

Producent

LEK-AM
Ostrzykowizna 14A
Zakroczym

Opis

Melatonina LEK-AM to lek zawierający odpowiednik naturalnego hormonu, który bierze udział w regulacji godzin snu i czuwania w ciągu doby. Lek stosuje się jako środek wspomagający przy zaburzeniach snu wywołanych na przykład przez zmiany stref czasowych lub pracę zmianową.

Skład

Substancją czynną leku jest melatonina (Melatoninum).

1 tabletka zawiera 1 mg melatoniny.

Substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną 102, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian, krzemionkę koloidalną bezwodną.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Melatonina LEK-AM należy przyjmować doustnie.

Działanie leku obserwuje się stopniowo, nierzadko po upływie 2 tygodni od przyjmowania leku.

Wskazanie Dawkowanie
Dorośli przy zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych 2 do 3 mg melatoniny raz na dobę po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży. Kontynuować leczenie przez 2-3 kolejne dni po zakończeniu podróży.
Dorośli przy zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania (np. w wyniku pracy zmianowej) Od 1 mg do 5 mg melatoniny na dobę na godzinę przed snem.
Dorośli przy zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych Od 0,5 mg do 5 mg na dobę wieczorem (około godziny 21.00).

Działanie

Melatonina LEK-AM zawiera syntetyczny hormon, który jest odpowiednikiem naturalnie występującej w organizmie melatoniny. Melatonina jest produkowana w organizmie przez szyszynkę, a hormon ten kontroluje godziny snu i bierze udział w regulacji zegara biologicznego.

Wskazania

Lek Melatonina LEK-AM stosuje się jako środek wspomagający przy: zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. w wyniku pracy zmianowej); zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Melatonina LEK-AM: jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, po spożyciu alkoholu, jeśli pacjentka jest w ciąży bądź karmi piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Najczęściej występujące działania niepożądane: obniżenie temperatury ciała, astenia bóle głowy, splątanie, sedacja.

Rzadziej występujące działania niepożądane: zwiększenie liczby napadów padaczkowych u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i padaczką, tachykardia, świąd, wysypka, pokrzywka, wyprysk, ginekomastia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność i przed zastosowaniem Melatoniny LEK-AM skonsultować się z lekarzem w przypadku pacjentów z: zaburzeniami czynności wątroby, depresją,  zaburzeniami czynności układu odpornościowego, padaczką, zaburzeniami hormonalnymi lub czynności nerek.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Melatonina LEK-AM może wchodzić w interakcje z: fluwoksaminą, lekami ulegającymi przemianom w wątrobie (jak: italopram, omeprazol, lanzoprazol) - zwiększają stężenie melatoniny we krwi, lekami stosowanymi w leczeniu łuszczycy, lekami stosowanymi w leczeniu choroby wrzodowej (cymetydna), środkami antykoncepcyjnymi i hormonalną terapią zastępczą, stosowana w leczeniu problemów psychiatrycznych (tiorydazyna), imipraminą, lekami nasennymi i uspokajającymi (np, benzodiazepiny).

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Podczas stosowania leku Melatonina LEK-AM nie należy spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku Melatonina LEK-AM w okresie ciąży i karmienia piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn po zażyciu leku Melatonina LEK-AM, ponieważ po przyjęciu może wystąpić uczucie senności, prowadzące do spadku koncentracji.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Melatonina to kluczowy hormon procesu zasypiania. Jej niedobory mogą niekorzystnie wpływać na zachowanie prawidłowego cyklu okołodobowego, a tym samym przyczyniać się do występowania zaburzeń wielu mechanizmów zachodzących w organizmie. Ilość wydzielanej melatoniny zmniejsza się wraz z wiekiem, przez co najbardziej narażone na jej niedobory są osoby starsze. Jakie inne funkcje spełnia hormon snu, jak należy go suplementować i czym objawiają się niedobory melatoniny? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

  • Wydaje się, że drzemki są jak najbardziej korzystne dla zdrowia człowieka, który po krótkim, popołudniowym śnie może być bardziej wypoczęty i gotowy na pozostałe wyzwania dnia. Warto jednak zwrócić uwagę na czas ich trwania, a także na całościowe ilości snu, które dostarczamy codziennie organizmowi w ciągu dnia i nocy. Czy drzemki mogą mieć swoją ciemną stronę?

  • Lunatykowanie, inaczej somnambulizm lub sennowłóctwo, to zaburzenie snu występujące u osób dorosłych, ale jednak przede wszystkim u małych dzieci. Doświadcza go od kilku do kilkunastu procent najmłodszych. Czym jest ta przypadłość? Co wiadomo na jej temat?

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Pobierz aplikację mobilną Pobierz aplikację mobilną Doz.pl

Ikona przypomnienie o zażyciu leku.
Zdarza Ci się ominąć dawkę leku?

Zainstaluj aplikację. Stwórz apteczkę. Przypomnimy Ci kiedy wziąć lek.

Dostępna w Aplikacja google play Aplikacja appstore
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl