Sulphodent - Preparat złożony - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza), zapalenie dziąseł, profilaktyka chorób przyzębia.

Dawkowanie:

Miejscowo. 2-3 razy dziennie myć zęby pastą i lekko masować dziąsła miękką szczoteczką do zębów przez około 2-3 minuty. Po umyciu dokładnie wypłukać.   Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 10-15 dniach należy konsultować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nie stwierdzono działań ubocznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Pasta uważana jest za bezpieczną i nie powoduje upośledzania sprawności psychomotorycznej, zdolności prowadzenia i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki pasty, ropne stany zapalne przyzębia, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.