Sulphodent, 370 mg/g, pasta do zębów, 60 g
Sulphodent, 370 mg/g, pasta do zębów, 60 g
17.99 zł

Sulphodent, 370 mg/g, pasta do zębów, 60 g

Sulphodent, 370 mg/g, pasta do zębów, 60 g
17.99 zł
BEZPŁATNIE

Sulphodent - Preparat złożony - zastosowanie i działanie

Skład:

woda siarczkowo-siarkowodorowa słona sól mineralna

Postać:

pasta

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Stomatologia ogólna

Działanie:

wspomagająco w stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł zmniejsza krwawienia i obrzęk brodawek dziąsłowych

Wskazania:

Zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza), zapalenie dziąseł, profilaktyka chorób przyzębia.

Dawkowanie:

Miejscowo. 2-3 razy dziennie myć zęby pastą i lekko masować dziąsła miękką szczoteczką do zębów przez około 2-3 minuty. Po umyciu dokładnie wypłukać.   Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 10-15 dniach należy konsultować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nie stwierdzono działań ubocznych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Pasta uważana jest za bezpieczną i nie powoduje upośledzania sprawności psychomotorycznej, zdolności prowadzenia i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki pasty, ropne stany zapalne przyzębia, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Opis

Mineralna pasta do zębów Sulphodent zawiera w swoim składzie aktywne biologicznie związki siarki S2-, HS- oraz jony Cl-, K+, Na+, Mg2+, Ca2+, HC03-, J-, Br-.

Stosowanie pasty zmniejsza krwawienia i obrzęk brodawek dziąsłowych, obniża ilość wydzielanego płynu z kieszonek dziąsłowych i zmniejsza głębokość patologicznych kieszonek dziąsłowych. Nie zaostrza procesu zapalnego w przyzębiu.

Skład

Substancje czynne leku: 

  • 36 g  woda chlorkowo- sodowa (solanka) siarczkowa, jodkowa 
  • 1 g bocheńska lecznicza sól jodowo- bromowa    

Substancje pomocnicze to:  krzemionka koloidalna bezwodna, glicerol 85%, guma ksantanowa, olejek mięty pieprzowej,  sodu laurylosiarczan, sorbitol, tytanu dwutlenek (E 171), sacharoza, metylu hydroksybenzoesan.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

2-3 razy dziennie myć zęby pastą i lekko masować dziąsła miękką szczoteczką do zębów przez około 2-3 minuty. Po umyciu dokładnie wypłukać.

Działanie

Zawarty w paście chlorek sodowy wykazuje działanie antyseptyczne, działa pobudzająco na błonę śluzową i zwiększa wydzielanie śliny. Mineralne składniki pasty działają ściągająco i przeciwzapalnie, wpływają na odnowę i regenerację nabłonka śluzówki jamy ustnej.

Wskazania

  • zapalenie przyzębia (tzw. paradontoza)
  • zapalenie dziąseł
  • profilaktyka chorób przyzębia

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Sulphodent:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • w tym metylu parahydroksybenzoesan,
  • w ropnych stanach zapalnych przyzębia  

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Sulphodent może powodować działania niepożądane. 

Nie stwierdzono działań niepożądanych ani zaostrzeń objawów choroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Lek Sulphodent zawiera sacharozę, sorbitol i metylu parahydroksybenzoesan. Jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.  Ze względu na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Lek należy przechowywać w  miejscu  niewidocznym i niedostępnym   dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej  25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych  przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować preparatu u dzieci.

Producent

SULPHUR ZDROJ
S. Rokosza 18
Busko Zdrój
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Problem
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT