Seractil, 200 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
9.99 zł

Seractil, 200 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

Seractil, 200 mg, tabletki powlekane, 10 szt.
9.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Seractil należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Skład

Jedna tabletka powlekana leku Seractil zawiera 200 mg dekisuprofenu.
Wykaz substancji pomocniczych:
w skład rdzenia tabletki wchodzą: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza wapniowa, krzemionka koloidalna bezwodna, talk.
w skład otoczki wchodzą: hypromeloza, tytanu dwutlenek, glicerolu trioctan, talk, makrogol 6000.

Dawkowanie

Lek Seractil stosuje się doustnie, podczas posiłku, popijając płynem.
Zalecana dawka dobowa wynosi od 600 mg do 900 mg deksibuprofenu, podawana w 3 dawkach podzielonych.
Zmniejszanie bólu od łagodnego do umiarkowanego:
zalecana dawka początkowa wynosi 200 mg deksibuprofenu; dawka dobowa wynosi 600 mg deksibuprofenu.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 1200 mg.
Łagodzenie bólów menstruacyjnych:
zalecana dawka dobowa wynosi od 600 do 900 mg deksibuprofenu, podawana w 3 dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa wynosi 900 mg.

Działanie

Substancją czynną preparatu leczniczego Seractil jest deksibuprofen. [S(+)-ibuprofen] działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Powszechnie przyjmuje się, że deksibuprofen, podobnie jak i inne leki z tej grupy, hamuje aktywność cyklooksygenazy, wykazując szczególne powinowactwo do enzymu COX-2. W wyniku tego następuje zahamowanie biosyntezy prostaglandyn odpowiedzialnych za procesy zapalne w organizmie. W oparciu ten sam mechanizm deksibuprofen wykazuje działanie hamujące agregację płytek krwi.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest objawowe leczenie bólu menstruacyjnego, innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takich jak bóle mięśniowo - szkieletowe lub bóle zębów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Seractil:

  • u pacjentów z nadwrażliwością na deksibuprofen lub inne NLPZ, bądź  którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w skład produktu leczniczego,
  • u pacjentów , u których substancje o podobnym działaniu, wywołują ataki astmy, skurcz oskrzeli, ostre zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywkę, obrzęk naczynioruchowy,
  • u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy czynną lub w wywiadzie,
  • u pacjentów, u których występują krwawienia z przewodu pokarmowego lub innego rodzaju krwawienia,
  • u pacjentów z czynną chorobą Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego,
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością serca, nerek,
  • u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby,
  • u pacjentów ze skazą krwotoczną lub innymi zaburzeniami krzepliwości krwi, jak i u pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe,
  • w III trymestrze ciąży.

 

Działania niepożądane

Częstość występowania działań niepożądanych ustalono zgodnie z następującą zasadą:
bardzo często (u więcej niż 1 na 10 osób)
często (u mniej niż u 1 na 10 osób)
niezbyt często (u mniej niż u 1 na 100 osób)
rzadko (u mniej niż u 1 na 1000 osób)
bardzo rzadko (u mniej niż u 1 na 10 000 osób)
Zaburzenia żołądka i jelit
bardzo często: niestrawność, biegunka.
często: nudności, wymioty, bóle brzucha.
rzadko: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej.
bardzo rzadko: wzdęcia, zaparcia, zapalenie przełyku, zwężenie przełyku, perforacja jelita, niespecyficzne krwawienia jelitowe, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna.
Pojawiające się krwawienia jelitowe mogą być przyczyną krwawych wymiotów i anemii.
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
często: wysypka
niezbyt często: pokrzywka, świąd i zaczerwienienie skóry, nieżyt nosa, w tym pochodzenia alergicznego, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli
rzadko: wstrząs anafilaktyczny
bardzo rzadko: rumień wielopostaciowy, układowy toczeń rumieniowaty, łysienie, reakcja nadwrażliwości na światło, zespół Stevensa-Johnsona, zespół Leylla, alergiczne zapalenie naczyń.
Zaburzenia układu nerwowego:
często: zmęczenie, drażliwość, bóle i zawroty głowy.
niezbyt często: bezsenność, niepokój, szumy uszne, zaburzenia widzenia
rzadko: reakcje psychotyczne, pobudzenie, stany depresyjne, dezorientacja, zaburzenia słuchu, odwracalne zaburzenia widzenia
bardzo rzadko: surowicze zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
wydłużenie czasu krwawienia.
Bardzo rzadko może wystąpić trombocytopenia, leukopenia, granulocytopenia, agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna lub hemolityczna.
Zaburzenia serca:
W leczeniu deksibuprofenem zaobserwowano obrzęk obwodowy. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i niewydolnością nerek może wystąpić retencja płynów.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
Podczas leczenia NLPZ nie można wykluczyć wystąpienia śródmiąższowego zapalenia nerek, zespołu nerczycowego czy uszkodzenia nerek.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
rzadko może wystąpić zaburzenie czynności wątroby. Odnotowano przypadki zapalenia wątroby i żółtaczki.
Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:
W bardzo rzadkich przypadkach może nastąpić zaostrzenie zakażeń i stanów zapalnych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża: Seractil, podobnie jak inne leki z tej grupy, może być stosowany tylko w pierwszych 5 miesiącach ciąży, w możliwie jak najmniejszej dawce i tylko w sytuacji koniecznej. Przyjmowanie leku od 6 miesiąca ciąży jest bezwzględnie przeciwwskazane ze względu na możliwość wystąpienia wad rozwojowych płodu i komplikacji podczas porodu.
Karmienie piersią: Sercatil można zastosować krótkotrwale i w najmniejszych dawkach u kobiet podczas karmienia piersią.
Brak danych dotyczących stosowania deksibuprofenu u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat, dlatego stosowanie leku Sercatil nie jest zalecane w tej grupie wiekowej.
Przyjmowanie takich leków jak Seractil może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka zawału serca lub udaru. Lek ten należy do NLPZ, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Seractil - Dexibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

deksibuprofen

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Bóle w schorzeniach reumatycznych. Łagodne i umiarkowane bóle różnego pochodzenia np. bóle menstruacyjne, bóle głowy, bóle zębów. Stany podgorączkowe, gorączka w przeziębieniu i grypie.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać bez rozgryzania, najlepiej podczas posiłku, obficie popijając. Dawkę preparatu Seractil 200 należy uzależnić od reakcji pacjenta na lek i stosować najmniejszą skuteczną dawkę. Dorośli: zwykle zaleca się stosowanie 3 razy na dobę po 1 do 2 tabletek 200 mg (lub odpowiednio mniej tabletek o większej zawartości substancji czynnej). Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 1200 mg i należy ją przyjmować w 3 do 4 dawkach podzielonych. U osób w wieku powyżej 65 lat lek stosować ostrożnie. Dzieci i młodzież w wieku 8 -16 lat: : lek podawać trzy razy na dobę po pół tabletki (100 mg deksibuprofenu) i nie więcej niż trzy razy na dobę po 1 tabletce zawierającej 200 mg deksibuprofenu. Maksymalna dawka dobowa leku u dzieci i młodzieży wynosi 600 mg. Dawkę i częstotliwość stosowania Seractilu 400 określa lekarz. Nie można łączyć z innymi lekami należącymi do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Alkohol nasila działanie leku i jego negatywny wpływ na błonę śluzową żołądka. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, zgaga, bóle żołądka, bóle brzucha, krwawienia z przewodu pokarmowego, ból i zawroty głowy, szum w uszach, pokrzywka, świąd i zaczerwienienie skóry, obrzęki kończyn, drażliwość. Długotrwałe leczenie może powodować: silne bóle brzucha, nawrót lub zaostrzenie choroby wrzodowej, krwawienia z przewodu pokarmowego, bezsenność, depresję, dezorientację, ospałość, zaburzenia widzenia, zaburzenia słuchu, gorączkę, duszność, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, upośledzenie czynności nerek lub wątroby, zaburzenia krwiotworzenia. Seractil nie ogranicza zdolności do prowadzenia pojazdów mechanicznych, jednak u osób, u których wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub uczucie zmęczenia należy się liczyć z możliwością ograniczenia zdolności do szybkiej reakcji, a w konsekwencji obniżeniem zdolności do kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługiwania urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne niesteroidowe leki przeciwzpalne, masz astmę oskrzelową, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cierpisz na poważne schorzenia watroby, nerek. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzaplne, leki moczopędne, przeciwzakrzepowe, metotreksat, cyklosporynę, glikozydy nasercowe, preparaty litu, glikokortykosteroidy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.