Voltaren Max, 23,2 mg/g, żel, 50 g

diklofenak, ból, stan zapalny, obrzęk, uraz, mięśnie, stawy, ścięgna

23,19 zł
46,38 zł / 100 g
Sprawdź warianty
50 g
23,19 zł
46,38 zł / 100 g
100 g
34,39 zł
34,39 zł / 100 g
120 g
33,99 zł
28,33 zł / 100 g
180 g
52,79 zł
29,33 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

ZAPOMNIJ O BÓLU
NA CAŁY DZIEŃ I CAŁĄ NOC*
Voltaren MAX 50g Żel przeciwbólowy

Żel przeciwbólowy Voltaren MAX został opracowany specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów. Dzięki zawartości maksymalnej dawki substancji czynnej, dostępnej bez recepty,żel przeciwbólowy Voltaren MAX działa aż do 12 godzin. 

Sprawdź
Voltaren MAX!

Jak działa żel
Voltaren?

Jest to żel o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym. Żel Voltaren wydawany bez recepty zawiera maksymalną dawkę diklofenaku dietyloamoniowego o stężeniu 23,2 mg/g – substancji przeciwbólowej i przeciwzapalnej.

Jak stosować żel Voltaren MAX?

Stosowany rano i wieczorem działa do 24h**. Zawsze stosuj go zgodnie z opisem na ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości zwróć się do lekarza lub farmaceuty. Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.

**Działanie przeciwbólowe do 24h przy aplikacji żelu co 12 godzin

Dlaczego
Voltaren MAX?

Przynosi ulgę w bólu dwa razy szybciej*. Stosowanie żelu Voltaren Max przyspiesza leczenie o 4 dni lub więcej.

*W badaniu przeprowadzonym u pacjentów ze skręceniami kostki, średni czas osiągnięcia 50% redukcji bólu odczuwalnego podczas ruchu wyniósł 4 dni w grupie osób stosujących Voltaren Max, w porównaniu do 8 dni w grupie stosującej placebo.

Jak Voltaren MAX pomaga w chorobie zwyrodnieniowej stawów?

Czy wiesz, że choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęściej występującą chorobą stawów? Doskwiera ponad połowie osób po 55 roku życia. Dotyczy głównie stawów kolanowych, biodrowych oraz dłoni, lecz może umiejscawiać się również w stawach kręgosłupa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Voltaren MAX 100G
Żel przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy

G
Żel przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy

Voltaren MAX został opracowany specjalnie z myślą o osobach, które cierpią na bóle stawów, pleców lub mięśni - szczególnie te długotrwałe, chroniczne, które zabierają nam komfort codziennego funkcjonowania, ale i ostre bóle, przytrafiające się sporadycznie lub po raz pierwszy. Lek dostępny w tubach: 50 g, 100 g lub 180 g żelu.

 TO JEST LEK. DLA BEZPIECZEŃSTWA STOSUJ GO ZGODNIE Z ULOTKĄ DOŁĄCZONĄ DO OPAKOWANIA. NIE PRZEKRACZAJ MAKSYMALNEJ DAWKI LEKU. W PRZYPADKU WĄTPLIWOŚCI SKONSULTUJ SIĘ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ.

Voltaren MAX, 23,2 mg/g, żel. 1 gram produktu Voltaren MAX zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium), co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każdy gram żelu zawiera 50 mg glikolu propylenowego, 0,2 mg butylohydroksytoluenu (E 321) oraz 1 mg kompozycji zapachowej. Wskazania do stosowania; Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców,ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat), ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów. Podmiot odpowiedzialny GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.I.2023

Voltaren Express Forte. 25 mg, kapsułki miękkie. Jedna kapsułka miękka zawiera 25 mg diklofenaku potasowego (Diclofenacum kalicum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: sorbitol. Wskazania do stosowania: Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu. Leczenie objawów grypy i przeziębienia (bóle uogólnione, gorączka), bólu gardła. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.I.2023.

VOLTAREN EMULGEL diklofenak dietyloamoniowy 11,6 mg/g. Żel, 1 gram produktu Voltaren Emulgel zawiera 11,6 mg diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium) co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: 1 g żelu Voltaren Emulgel zawiera 50 mg glikolu propylenowego. 1 g żelu Voltaren Emulgel zawiera 1 mg benzoesanu benzylu. Wskazania do stosowania: Voltaren Emulgel  jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: pourazowych, stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek, skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej 18 lat): ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów. Podmiot odpowiedzialny GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.I.2023

PM-PL-CNT-23-00051

Pokaż wszystkie produkty VOLTAREN

Podmiot odpowiedzialny

GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań

Producent

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
W. Rzymowskiego 53
Warszawa

Opis

Voltaren MAX - produkt leczniczy działający przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak dietyloamoniowy (Diclofenacum diethylammonium).

1 gram żelu zawiera 23,2 mg diklofenaku dietyloamoniowego co odpowiada 20 mg diklofenaku sodowego.

Substancją pomocniczą: alkohol izopropylowy, alkohol oleinowy, glikol propylenowy, kokozylokaprylokapronian, parafina ciekła, makrogolu eter cetostearylowy, karbomer, dietyloamina, kompozycja zapachowa eukaliptusowa, butylohydroksytoluen (E 321), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci powyżej 14 lat: należy go stosować 2 razy na dobę na bolące miejsca.

Jeżeli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem.

Działanie

Voltaren MAX działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Wskazania

Lek Voltaren MAX stosuje się w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, bólu pleców.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Voltaren MAX:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
  • jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy (stosowany również, jako lek przeciwzakrzepowy), ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni, gorączki i stanów zapalnych,
  • w trzecim trymestrze ciąży,
  • u dzieci poniżej 14 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):

  • wysypka skórna,
  • świąd,
  • zaczerwienienie lub pieczenie skóry,
  • zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 osób):

  • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka.
  • Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.
  • Lek Voltaren MAX jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej, nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
  • Lek może być stosowany jednocześnie z bandażami lub opatrunkami zwykle stosowanymi w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza.
  • Lek Voltaren MAX zawiera glikol propylenowy, który u niektórych osób, może powodować podrażnienie skóry.
  • Lek Voltaren MAX zawiera butylohydroksytoluen, który może powodować miejscową reakcje skórną lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Ciąża i karmienie piersią

W ciaży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciąże, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Leku Voltaren MAX nie wolno stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Voltaren MAX należy stosować tylko na zalecenie lekarza, a zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, czas trwania terapii jak najkrótszy.

Podczas karmienia piersią Voltaren MAX może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku, leku nie należy nakładać na piersi karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania leku Voltaren MAX u kobiet w ciąży lub karmiących piersią należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat.

U młodzieży powyżej 14 lat w razie konieczności stosowania leku dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Cechy produktu

Polecane artykuły
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij