Propolisol, płyn do natryskiwania na skórę, aerozol, 20 ml
10.99 zł

Propolisol, płyn do natryskiwania na skórę, aerozol, 20 ml

Propolisol, płyn do natryskiwania na skórę, aerozol, 20 ml
Ostatnia cena produktu
10.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Składnik czynny preparatu - ekstrakt propolisowy jest etanolowym wyciągiem z kitu pszczelego - propolisu. Propolis jest substancją złożoną, zawierającą w swoim składzie ponad 300 zidentyfikowanych związków chemicznych. Wśród  składników biologicznie aktywnych najliczniejszą grupę stanowią związki fenolowe (50 - 60%), w tym flawonoidowe (ok. 5%). Wśród stałych przedstawicieli związków fenolowych  wyróżnia się kwas benzoesowy, cynamonowy, kawowy i ferulowy, alkohol benzylowy i cynamonowy oraz estry wymienionych związków. Do najczęściej występujących flawonoidów należą chryzyna, tektochryzyna, akacetyna, apigenina, galangina, kemferol, kwercetyna, pinostrobina i pinocembryna. W ekstrakcie propolisowym występują również w niewielkich ilościach związki terpenowe (ok. 1%), głównie geraniol i borneol.

Skład

100 gramów preparatu zawiera:
Propolis extractum - 3,0 g
substancje pomocnicze - etanol 760g/l
zawartość etanolu - 93%.
 

Dawkowanie

Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania PROPOLISOLU są stany zapalne skóry, skaleczenia, niewielkie uszkodzenia skóry, oparzenia I stopnia, łagodne odmrożenia i odleżyny.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego. Nie stosować na otwarte rany. Ze względu na wysoką zawartość etanolu, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6 roku życia.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala: obrzęk rąk, stóp, twarzy, warg, jamy ustnej, gardła powodujący utrudnienia połykania lub oddychania.
U osób uczulonych na inne produkty pochodzenia pszczelego (miód, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele) mogą wystąpić: wysypka, rumień, zwiększenie obrzęków lub inne objawy uczulenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
W temperaturze poniżej 15oC może pojawić się kłaczkowata zawiesina lub osad, które nie stanowią wady wyrobu. Roztwór staje się klarowny po ogrzaniu go powyżej 18oC.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik

Propolisol - Propolis extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z propolisu

Postać:

aerozol

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbakteryjne przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania:

Propolisol może być stosowany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, oparzeniach I stopnia, odmrożeniach i odleżynach (aerozol, płyn). W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani (płyn).

Dawkowanie:

Aerozol. Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie. Płyn. Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie. W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie. Nie poleca się stosowania u osób nadwrażliwych, skłonnych do odczynów alergicznych na różnego typu substancje uczulające oraz u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować na otwarte rany. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek zawiera etanol. Częste stosowanie zewnętrzne bez rozcieńczenia powoduje podrażnienie i suchość skóry oraz podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, gardła. Ponadto mogą wystąpić wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie skóry.