×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Propolisol, 25 mg/ml, płyn do natryskiwania na skórę, 20 ml
Propolisol, 25 mg/ml, płyn do natryskiwania na skórę, 20 ml
9.99 zł

Propolisol, 25 mg/ml, płyn do natryskiwania na skórę, 20 ml

Propolisol, 25 mg/ml, płyn do natryskiwania na skórę, 20 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Propolisol - Propolis extractum - zastosowanie i działanie

Skład:

ekstrakt z propolisu

Postać:

aerozol

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie:

przeciwbakteryjne przeciwzapalne przyspiesza procesy regeneracji

Wskazania do stosowania:

Propolisol może być stosowany w stanach zapalnych skóry, skaleczeniach, oparzeniach I stopnia, odmrożeniach i odleżynach (aerozol, płyn). W stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła i krtani (płyn).

Dawkowanie:

Aerozol. Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie. Płyn. Stosować miejscowo na skórę bez rozcieńczania oraz do płukania i pędzlowania jamy ustnej i gardła po rozcieńczeniu w chłodnej, przegotowanej wodzie. W zależności od potrzeb stosować 2-4 razy dziennie. Nie poleca się stosowania u osób nadwrażliwych, skłonnych do odczynów alergicznych na różnego typu substancje uczulające oraz u dzieci poniżej 6 roku życia. Nie stosować na otwarte rany. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Skutki uboczne:

Lek zawiera etanol. Częste stosowanie zewnętrzne bez rozcieńczenia powoduje podrażnienie i suchość skóry oraz podrażnienie błon śluzowych jamy ustnej, gardła. Ponadto mogą wystąpić wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie, swędzenie skóry.

Opis

Składnik czynny preparatu - ekstrakt propolisowy jest etanolowym wyciągiem z kitu pszczelego - propolisu. Propolis jest substancją złożoną, zawierającą w swoim składzie ponad 300 zidentyfikowanych związków chemicznych. Wśród  składników biologicznie aktywnych najliczniejszą grupę stanowią związki fenolowe (50 - 60%), w tym flawonoidowe (ok. 5%). Wśród stałych przedstawicieli związków fenolowych  wyróżnia się kwas benzoesowy, cynamonowy, kawowy i ferulowy, alkohol benzylowy i cynamonowy oraz estry wymienionych związków. Do najczęściej występujących flawonoidów należą chryzyna, tektochryzyna, akacetyna, apigenina, galangina, kemferol, kwercetyna, pinostrobina i pinocembryna. W ekstrakcie propolisowym występują również w niewielkich ilościach związki terpenowe (ok. 1%), głównie geraniol i borneol.

Skład

100 gramów preparatu zawiera:
Propolis extractum - 3,0 g
substancje pomocnicze - etanol 760g/l
zawartość etanolu - 93%.
 

Dawkowanie

Stosować miejscowo na skórę, rozpylać 2-4 razy dziennie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania PROPOLISOLU są stany zapalne skóry, skaleczenia, niewielkie uszkodzenia skóry, oparzenia I stopnia, łagodne odmrożenia i odleżyny.

Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty pochodzenia pszczelego. Nie stosować na otwarte rany. Ze względu na wysoką zawartość etanolu, nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6 roku życia.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z niżej wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala: obrzęk rąk, stóp, twarzy, warg, jamy ustnej, gardła powodujący utrudnienia połykania lub oddychania.
U osób uczulonych na inne produkty pochodzenia pszczelego (miód, pyłek kwiatowy, mleczko pszczele) mogą wystąpić: wysypka, rumień, zwiększenie obrzęków lub inne objawy uczulenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25oC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
W temperaturze poniżej 15oC może pojawić się kłaczkowata zawiesina lub osad, które nie stanowią wady wyrobu. Roztwór staje się klarowny po ogrzaniu go powyżej 18oC.

Producent

APIPOL FARMA
H. Cegielskiego 2
Myślenice
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Pora stosowania
Sposób aplikacji