Vividrin, 2% krople do oczu, (20 mg / ml), 10 ml
10.99 zł

Vividrin, 2% krople do oczu, (20 mg / ml), 10 ml

Vividrin, 2% krople do oczu, (20 mg / ml), 10 ml
Ostatnia cena produktu
10.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Vividrin - krople do oczu. Substancją czynną leku jest kromoglikan disodowy.

Skład

1 ml kropli zawiera:
20 mg kromoglikanu disodowego.
Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, polisorbat 80, disodu edetynian, sorbitol, sodu wodorotlenek (do regulacji pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Jeśli nie zalecono inaczej, dawka dla dorosłych i dzieci to 1 kropla do worka spojówkowego każdego oka do 4 razy na dobę.
 

Wskazania

Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenia spojówek, takie jak zapalenie spojówek wywołane katarem siennym lub niespecyficzne stany zapalne spojówek przypuszczalnie pochodzenia alergicznego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować, jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Kłucie/ pieczenie oka, uczucie obecności ciała obcego w oku, obrzęk spojówek i przekrwienie może wystapić w rzadkich przypadkach.
Vividrin, krople do oczu zawiera konserwanty, które mogą powodować działania niepożądane, takie jak : uczulenie i podrażnienie kubków smakowych.
W pojedynczych przypadkach może wystąpić uczulenie na jeden ze składników leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy unikać stosowania produktu leczniczego Vividrin w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany jedynie jeśli potencjalna korzyść przewyższa potencjalne ryzyko.
Karmienie piersią: przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.
Po pierwszym otwarciu butelki lek zachowuje trwałość przez 6 tygodni. Po upływie tego czasu lek należy usunąć, nawet jeśli nie został zużyty.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Główny składnik

Vividrin - Natrii cromoglicas - zastosowanie i działanie

Skład:

kromoglikan disodowy

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Alergologia Okulistyka

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Alergiczne, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, uczulenie wywołane przez soczewki kontaktowe.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dorośli i dzieci powyżej 4 roku życia: 1-2 krople 4 razy dziennie. Leczenie należy rozpocząć przed kontaktem z alergenem i kontynuować przez cały sezon.   Uwaga! W przypadku stosowania soczewek kontaktowych należy je usunąć przed podaniem leku i ponownie założyć po upływie co najmniej 15 minut od zakroplenia preparatu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy podrażnienie spojówek. Sporadycznie przemijające pieczenie i kłucie spojówek. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (obrzęk, wysypka).   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia, które stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kromoglikan disodowy.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus