×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj
Vividrin, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml
Vividrin, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml
8.99 zł

Vividrin, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml

Vividrin, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
9.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Vividrin - Natrii cromoglicas - zastosowanie i działanie

Skład:

kromoglikan disodowy

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka Alergologia

Działanie:

przeciwalergiczne

Wskazania do stosowania:

Alergiczne, ostre i przewlekłe zapalenie spojówek, uczulenie wywołane przez soczewki kontaktowe.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dorośli i dzieci powyżej 4 roku życia: 1-2 krople 4 razy dziennie. Leczenie należy rozpocząć przed kontaktem z alergenem i kontynuować przez cały sezon.   Uwaga! W przypadku stosowania soczewek kontaktowych należy je usunąć przed podaniem leku i ponownie założyć po upływie co najmniej 15 minut od zakroplenia preparatu.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na kromoglikan disodowy.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne:

Niekiedy podrażnienie spojówek. Sporadycznie przemijające pieczenie i kłucie spojówek. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (obrzęk, wysypka).   Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia, które stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Opis

Vividrin - krople do oczu. Substancją czynną leku jest kromoglikan disodowy.

Skład

1 ml kropli zawiera:
20 mg kromoglikanu disodowego.
Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, polisorbat 80, disodu edetynian, sorbitol, sodu wodorotlenek (do regulacji pH), woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Jeśli nie zalecono inaczej, dawka dla dorosłych i dzieci to 1 kropla do worka spojówkowego każdego oka do 4 razy na dobę.
 

Wskazania

Ostre i przewlekłe alergiczne zapalenia spojówek, takie jak zapalenie spojówek wywołane katarem siennym lub niespecyficzne stany zapalne spojówek przypuszczalnie pochodzenia alergicznego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować, jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Kłucie/ pieczenie oka, uczucie obecności ciała obcego w oku, obrzęk spojówek i przekrwienie może wystapić w rzadkich przypadkach.
Vividrin, krople do oczu zawiera konserwanty, które mogą powodować działania niepożądane, takie jak : uczulenie i podrażnienie kubków smakowych.
W pojedynczych przypadkach może wystąpić uczulenie na jeden ze składników leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy unikać stosowania produktu leczniczego Vividrin w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany jedynie jeśli potencjalna korzyść przewyższa potencjalne ryzyko.
Karmienie piersią: przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.
Po pierwszym otwarciu butelki lek zachowuje trwałość przez 6 tygodni. Po upływie tego czasu lek należy usunąć, nawet jeśli nie został zużyty.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

DR MANN PHARMA

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Pora stosowania