Produkt w kategoriach

Oleum Ricini, płyn, (Phytopharm), 30 g

Oleum Ricini, płyn, (Phytopharm), 30 g

4.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat polecany w ostrych i przewlekłych zaparciach.

Skład

Olej rycynowy (Oleum Ricini FP IV).

Dawkowanie

O ile lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 15-30 ml (1-2 łyżki stołowe). Wypróżnienie następuje po około 3 lub 7 godzinach od przyjęcia leku. Stosować raz na dobę.

Działanie

Oleum Ricini PhytoPharm otrzymuje się w wyniku tłoczenia na zimno nasion rącznika pospolitego. Olej rycynowy jest silnym środkiem przeczyszczającym. Preparat podany doustnie ulega w jelicie cienkim rozpadowi do gliceryny i kwasu rycynolowego. Proces ten odbywa się w obecności żółci i soku trzustkowego. Następnie kwas rycynolowy ulega stopniowemu zmydlaniu do mydeł sodowych i potasowych. Kwas i mydła wykazują działanie drażniące, wzmagają perystaltykę jelita cienkiego, zwiększają również przenikanie wody i elektrolitów przez ściany jelit, ograniczając równocześnie jej wchłanianie. Wypróżnienie następuje w ciągu 2-4 godzin po podaniu oleju rycynowego.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:

  • w przypadku nadwrażliwości na olej rycynowy
  • w stanach zapalnych narządów jamy brzusznej
  • w przypadku niedrożności jelit
  • w przypadku niedrożności dróg żółciowych oraz innych schorzeń dróg żółciowych
  • w przypadku krwawienia odbytniczego
  • gdy występują bóle brzucha, nudności, wymioty, ciąża, menstruacja.

Działania niepożądane

Lek może powodować nudności, wymioty, dolegliwości skurczowe (kolka), bóle brzucha i gwałtowną biegunkę. W rzadkich przypadkach obserwowano występowanie wysypki skórnej.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus