Ceel, 50 mg+100 mg, tabletki powlekane, 50 szt, pojemnik
15.89 zł

Ceel, 50 mg+100 mg, tabletki powlekane, 50 szt, pojemnik

Ceel, 50 mg+100 mg, tabletki powlekane, 50 szt, pojemnik
Ostatnia cena produktu
15.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ceel to preparat złożonym, zawierający witaminę E oraz witaminę C

Skład

1 tabletka powlekana zawiera 50 mg Acidum ascorbicum (kwasu as korbowego) (witamina C) i 100 mg int-rac-α-Tocopherylis acetas (all-rac-α-tokoferylu octanu) (Witamina E).

Działanie

Ceel jest lekiem złożonym, zawierającym witaminę E oraz witaminę C. Aktywność biologiczna witaminy E i witaminy C wynika przede wszystkim z ich właściwości antyoksydacyjnych. Połączenie tych witamin w jednym leku pozwala wykorzystać synergizm działania obu składników, oraz działanie ochronne witaminy C w stosunku do witaminy E. Dzięki temu mieszanina obu witamin skuteczniej hamuje peroksydację lipidów niż każda z witamin zastosowana osobno. Witamina E chroni przed utlenianiem inne witaminy, zwłaszcza witaminę A, oraz hormony i enzymy. Zapobiega tworzeniu się nadtlenków z nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamina E stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne. Modeluje także biosyntezę prostaglandyn oraz agregację płytek krwi. Przypisuje się jej też istotną rolę w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i nadtlenków lipidowych.
Witamina C jest związkiem niezbędnym w procesach oksydoredukcyjnych, w syntezie katecholamin i innych przemianach metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu.
Preparat może mieć działanie wspomagające w leczeniu chorych z podwyższonym stężeniem frakcji LDL cholesterolu, zwłaszcza po zawale serca. 

Wskazania

  • w leczeniu niedoboru witaminy C i E
  • wspomaga w miażdżycy, chorobie niedokrwiennej serca
  • w chorobach związanych ze stresem oksydacyjnym. 

Przeciwwskazania

Nie należy stosować tabletek jeśli występują: nadwrażliwość na składniki preparatu, niedobór witaminy K (możliwość wystąpienia krwawień), zaburzenia procesu wchłaniania jelitowego. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 941 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ceel - Acidum ascorbicum, int-rac-α-Tocopherylis acetas - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) witamina E (tokoferol)

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

antyoksydacyjne uzupełnia niedobory witaminy C uzupełnia niedobory witaminy E

Wskazania:

Lek jest wskazany w profilaktyce chorób serca i miażdżycy naczyń krwionośnych, w skojarzeniu z profilaktyką niedoborów witaminy C. 

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedobór witaminy K (możliwość wystąpienia krwawień), zaburzenia procesu wchłaniania jelitowego.