Tersilat, 1%, (10 mg/g), krem, 15 g
8.99 zł

Tersilat, 1%, (10 mg/g), krem, 15 g

Tersilat, 1%, (10 mg/g), krem, 15 g
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Lek Tersilat to biały krem, który zawiera 10 mg/g substancji czynnej - terbinafiny chlorowodorku.

Skład

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek.

1 g kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera:
wodę oczyszczoną, alkohol cetostearylowy, izopropylu mirystynian, cetylu palmitynian, sorbitanu stearynian, alkohol benzylowy, polisorbat 60, sodu wodorotlenek.

Dawkowanie

Tersilat należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tuba jest zamknięta szczelnie przy pomocy aluminiowego zamknięcia. Zamknięcie może zostać przerwane przez lekkie naciśnięcie odwróconą zakrętką.

Do stosowania tylko na skórę.

Zanim zastosuje się krem należy dokładnie umyć i osuszyć skórę.

Należy nanieść cienką warstwę kremu na zakażone miejsca na skórze i nieco wokół nich. Rozetrzeć delikatnie krem. Jeżeli krem nie jest przeznaczony do leczenia rąk, po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.


Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:

  • Grzybica stóp: Raz dziennie przez tydzień
  • Grzybica wywołana przez dermatofity (grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej): Raz dziennie przez tydzień
  • Grzybicze zakażenia skóry (kandydoza skórna): Raz dziennie przez 1-2 tygodnie
  • Łupież pstry: Jeden do dwóch razy dziennie przez 2 tygodnie

Ogólna poprawa objawów jest widoczna w ciągu kilku dni. Nieregularne stosowanie lub przedwczesne przerwanie leczenia zwiększa prawdopodobieństwo nawrotu objawów. Jeżeli poprawa objawów nie nastąpi po dwóch tygodniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pacjenci w podeszłym wieku
Brak danych świadczących o konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku lub możliwości wystąpienia innych działań niepożądanych niż obserwowane u młodszych pacjentów.

Stosowanie u dzieci
Ze względu na ograniczoną ilość dostępnych informacji dotyczących stosowania kremu Tersilat u dzieci poniżej 12 lat, nie jest zalecane stosowanie tego leku w tej grupie wiekowej.

Wskazania

Tersilat jest stosowany zewnętrznie w celu leczenia grzybiczych lub drożdżakowych zakażeń skóry, takich jak grzybica stóp.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Tersilat jeżeli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na terbinafinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tersilat. Nadwrażliwość może ujawniać się na przykład w postaci czerwonych plam lub obrzęku skóry i (lub) świądu.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Tersilat może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Na powierzchni, gdzie został nałożony krem, może wystąpić zaczerwienienie, wyprysk, świąd lub uczucie pieczenia.

W rzadkich przypadkach (1 do 10 pacjentów na 10 000) obserwuje się reakcje alergiczne, takie jak świąd, wyprysk, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.

W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ mogą one wskazywać na reakcję alergiczną.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jednym ze składników preparatu jest alkohol cetostearylowy, może on powodować miejscowe reakcje skórne.

  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie nalezy stosować u dzieci ponież 12 roku życia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Tersilat - Terbinafini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek terbinafiny

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

Zakażenia grzybicze skóry. Drożdżakowe zakażenia skóry. Łupież pstry.

Dawkowanie:

Na skórę. Zanim zastosuje się krem należy dokładnie umyć i osuszyć skórę. Należy nanieść cienką warstwę kremu na zakażone miejsca na skórze i nieco wokół nich. Rozetrzeć delikatnie krem. Jeżeli krem nie jest przeznaczony do leczenia rąk, po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce. Czas trwania leczenia i częstość stosowania: grzybica stóp - raz dziennie przez tydzień, grzybica wywołana przez dermatofity (grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej) - raz dziennie przez tydzień, grzybicze zakażenia skóry (kandydoza skórna) - raz dziennie przez 1-2 tygodnie, łupież pstry -jeden do dwóch razy dziennie przez 2 tygodnie.   Uwaga! Lek Tersilat nie jest zalecany u dzieci poniżej 12 lat. Dane dotyczące stosowania leku u dzieci są ograniczone.

Możliwe skutki uboczne:

Na powierzchni, gdzie został nałożony krem, może wystąpić zaczerwienienie, wyprysk, świąd lub uczucie pieczenia. W rzadkich przypadkach reakcje alergiczne, takie jak świąd, wyprysk, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na terbinafinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku Tersilat,   Gdy stosujesz inne leki. Brak danych świadczących o tym, że krem Tersilat wywiera negatywny wpływ na inne leki.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować kremu Tersilat w czasie ciąży lub gdy planowane jest zajście w ciążę. Nie należy stosować leku Tersilat w czasie karmienia piersią, gdyż terbinafina przenika do mleka ludzkiego.