Fitostill Plus (Fitostill), krople do oczu, 0.5 ml x 10 pojemników
35.99 zł

Fitostill Plus (Fitostill), krople do oczu, 0.5 ml x 10 pojemników

Fitostill Plus (Fitostill), krople do oczu, 0.5 ml x 10 pojemników
Ostatnia cena produktu
35.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Opis

Fitosil krople do oczu w praktycznych jednorazowych, sterylnych fiolkach dają odpowiednią ochronę i wspomagają regenerację zaczerwienionych i zmęczonych oczu.

Dzięki formowaniu ochronnej powłoki utrzymują odpowiednie nawilżenie i pozwalają odtworzyć naturalna funkcję nawilżającą oka, tzw. "film łzowy".

Skład

Sól sodowa kwasu hialuronowego, Liguflos (liofilizowany ekstrakt z kwiatów języczkowych Rumianku), Woda destylowana z Rumianku, Gliceryna roslinna, Dwuwodny cytrynian  sodowy, Kwas askorbinowy, Kwas cytrynowy, Woda.

Nie zawiera środków konserwujących.

Działanie

  • Ochronne i nawilżające dzięki obecności kwasu hialuronowego, który chroni i poprawia niedogodności związane z oczami, zwane także "suchym okiem",
  • Ochronne i nawilżające dzięki składnikom polisacharydowym obecnym w Liguflos i  Rumianku
  • Nawilżające dzięki obecności roślinnej gliceryny

Wskazania

Zalecany w ochronie oraz łagodzeniu stanów podrażnienia oka, zmniejsza przekrwienie zaczerwienionych oczu, zmniejsza uczucie pieczenia spowodowanym, poprzez ofensywne czynniki zewnętrzne lub dłuższy wysiłek oczu.

Jest wskazany w szczególności dla osób, które cierpią na "zespół suchego oka" (zmniejszona jakościowo i ilościowo produkcja łez)

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zaleca się wkropić 2-3 krople do każdego oka, raz lub trzy razy dziennie

Pojedynczy pojemniczek po otwarciu może być ponownie zamknięty i zużyty w ciągu 12 godzin.

System zamykania pojemniczka jest opatentowany i ma zapobiegać przypadkowemu otwarciu.

Podczas aplikacji nie dotykać oka i innej jego powierzchni końcówką pojemniczka.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku zdefiniowanej nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek ze składników,

Uwagi

Preparat zachowuje trwałość przez 12 godzin od pierwszego otwarcia.

 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 937 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości
Główny składnik

Fitostill - zastosowanie i działanie

Skład:

sól sodowa kwasu hialuronowego liofilizowany ekstrakt z kwiatów języczkowych rumianku woda destylowana z rumianku gliceryna roślinna

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Krople polecane osobom, które cierpią na suchość oka a także w przypadku zmęczenia i zaczerwienie oczu spowodowanego czynnikami zewnętrznymi. Krople mogą być stosowane zarówno w celu zmniejszenia dolegliwości oka, jak i w ich zapobieganiu.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Zaleca się wkropić 2-3 krople do każdego oka, raz lub trzy razy dziennie. Pojedynczy pojemniczek po otwarciu może być ponownie zamknięty i zużyty w ciągu 12 godzin. Krople mogą być stosowane także przy noszeniu szkieł kontaktowych. Uwaga! W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych zalecane jest zachowanie co najmniej 15 minutowej przerwy pomiędzy kolejnymi aplikacjami. Krople Fitostill powinny być stosowane jako ostatnie. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.