Guajazyl, 100 mg, tabletki, 50 szt. (data ważności: 31.03.2016)
7.49 zł

Guajazyl, 100 mg, tabletki, 50 szt. (data ważności: 31.03.2016)

Guajazyl, 100 mg, tabletki, 50 szt. (data ważności: 31.03.2016)
Ostatnia cena produktu
7.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek wykrztuśny stosowany w leczeniu kaszlu.

Data ważności: 31.03.2016

Skład

1 tabletka zawiera 100 mg gwajafenzyny oraz substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, poliwidon K-30, talk farmaceutyczny i stearynian magnezu.

Dawkowanie

Dzieciom w wieku powyżej 3 lat podawać 1/2 do 1 tabletki 3 razy na dobę, dorosłym i dzieciom w wieku powyżej 12 lat - 3 do 4 tabletek 3 do 4 razy na dobę, co 6 godzin. Dawkę popić wodą.

Działanie

Lek wykrztuśny. Po podaniu doustnym zwiększa objętość wydzieliny śluzowej w oskrzelach i tchawicy, a także zmniejsza jej lepkość. Łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Lek wykrztuśny stosowany w leczeniu kaszlu.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na gwajafenezynę lub którykolwiek składnik leku
  • dziecko jest w wieku poniżej 3 lat, ze względu na brak danych o bezpieczeństwie stosowania.
  • palacz tytoniu, osoby z astmą oskrzelową, przewlekłym zapaleniem oskrzeli lub rozedmą płuc.

Działania niepożądane

Lek może powodować uczucie dyskomfortu w żołądku, nudności, wymioty, biegunkę, zawroty głowy, bóle głowy, wysypkę skórną, pokrzywkę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Zaleca się ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ponieważ lek u niektórych osób może powodować zawroty głowy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Guajazyl - Guaifenesinum - zastosowanie i działanie

Skład:

gwajafenezyna

Postać:

syrop tabletki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Medycyna rodzinna

Działanie :

wykrztuśne

Wskazania:

Kaszel mokry. Łagodzenie kaszlu i ułatwianie odkrztuszania.

Dawkowanie:

Doustnie. Syrop: dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 15 ml 3-4 razy dziennie; dzieci 6-12 rok życia 5 ml  3-4 razy dziennie. Preparat należy przyjmować po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Tabletki: dzieciom w wieku powyżej 3 lat podawać 1/2 do 1 tabletki 3 razy na dobę, dorosłym i dzieciom w wieku powyżej 12 lat - 3 do 4 tabletek 3 do 4 razy na dobę, co 6 godzin.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), ból i zawroty głowy, wysypka skórna, pokrzywka.   Zawarty w syropie alkohol może zmniejsza sprawność psychoruchową.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenia funkcji wątroby, padaczkę, uszkodzenia mózgu lub choroby psychiczne, astmę oskrzelową, przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedmę płuc, nietolerancję fruktozy, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy-izomaltaz.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Ze względu na zawartość alkoholu syropu nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Tabletki można stosować w okresie ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Tabletek nie stosować w okresie karmienia piersią.