Produkt w kategoriach

Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 20 szt

Paracetamol 0.5, tabletki (Polfa Łódź), 500 mg, 20 szt

4.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Paracetamol - Polfa Łódź nie działa przeciwzapalnie, nie uszkadza błony śłuzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład

(1 tabletka): paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol 170 mg, skrobię ziemniaczaną, powidon, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat - doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Działanie

Paracetamol - Polfa Łódź jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

  • bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych.
  • gorączka, np.: w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.



Przeciwwskazania

Nie stosować leku Paracetamol Polfa Łódź:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Paracetamol -Polfa Łódź może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działanie niepożądane występujące bardzo rzadko ( u mniej niż 1 na 10 000 osób): zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), powiększenie wątroby.
Działanie niepożądane występujące rzadko ( u mniej niż 1 na 1000 osób): pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
Działanie niepożądane występujące niezbyt często ( u mniej niż 1 na 100 osób): wymioty, biegunka.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach. Zwłaszcza nalezy poinformować o przyjmowaniu:

  • NLPZ
  • ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów,
  • chloramfenikolu,
  • inhibitorów MAO (leków stosowanych w psychiatrii),
  • leków wzmagających lub hamujących perystaltykę,
  • leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny,
  • zydowudyny.

Ciąża i karmienie piersią - przed zastosowaniem należy należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol Polfa Łódź - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu m.in: bóle głowy, bóle stawów i mięśni, bóle menstruacyjne, bóle po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych. Gorączka np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat roku życia 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty). Przy długotrwałym stosowaniu lub stosowaniu dużych dawek mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sorbitol).   Gdy przyjmujesz leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ryfapmicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany (leki stosowane przeciwdrgawkowo i uspokajająco), inhibitory MAO (leki stosowane w psychiatrii i neurologii), leki wzmagające lub hamujące perystaltykę jelit, leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryn (np. warfarynę), zydowudynę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, jedynie w przypadku konieczności.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }