Vicks VapoRub, maść, 100 g (słoik)

kamfora, mentol, olejek eukaliptusowy, olejek terpentynowy, maść, przeziębienie, kaszel, katar

31,99 zł
31,99 zł / 100 g
Sprawdź warianty
50 g
20,19 zł
40,38 zł / 100 g
100 g
31,99 zł
31,99 zł / 100 g

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

Vicks VapoRub łagodzi 3 objawy przeziębienia u dorosłych i dzieci w wieku od 5 lat*, zapewniając całej rodzinie spokojny sen. Dzięki kompozycji lewomentolu, kamfory, olejku eukaliptusowego i olejku terpentynowego Vicks VapoRub uwalnia lecznicze lotne substancje czynne, które łagodzą objawy kataru, zatkanego nosa i kaszlu spowodowane przeziębieniem. Rozważ zastosowanie Vicks VapoRub do leczenia objawów przeziębienia, szczególnie w nocy, by zapewnić spokojny sen***.

Dawkowanie: U dorosłych i dzieci w wieku od 5 lat – wetrzeć odpowiednią ilość maści w skórę klatki piersiowej i pleców od 2 do 3 razy na dobę****.

Vicks VapoRub to 3-w-1 na objawy przeziębienia: 1. katar, 2. zatkany nos, 3. kaszel. Lek w postaci maści do nacierania klatki piersiowej i pleców, do użytku zewnętrznego, 100 g.

FORMUŁA ZE 125 LAT ZAUFANIA**: Vicks VapoRub – lek w postaci maści – zawiera lewomentol, kamforę, olejek eukaliptusowy i terpentynowy, by łagodzić objawy przeziębienia.

DLA CAŁEJ RODZINY*: Vicks VapoRub może być stosowany do nacierania klatki piersiowej i pleców u dzieci od 5 lat, młodzieży i dorosłych.

Oszczędność przy zakupie większego opakowania.

DŁUGOTRWAŁA ULGA AŻ DO 8 GODZIN: Przynosi ulgę w katarze, zatkanym nosie i kaszlu, uwalniając lotne substancje czynne, udrożnia drogi oddechowe aż do 8 godzin.

* Nadaje się do zastosowania zewnętrznego u dzieci w wieku od 5 lat.
** W odniesieniu do VapoRub stworzonego w 1894 r. w Stanach Zjednoczonych.
*** Santhi N., Ramsey D., Phillipson G., Hull D., Revell V.L., Dijk D.-J., Efficacy of a topical aromatic rub (Vicks VapoRub®) on effects on self-reported and actigraphically assessed aspects of sleep in common cold patients. Open Journal of Respiratory Diseases 2017; 7: 83-101. Paul I.M., et al. (2010) Vapor Rub, Petrolatum, and No Treatment for Children with Nocturnal Cough and Cold Symptoms. Pediatrics, 126, 1092-1099.
**** Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 łyżeczkę maści (około 7,5 g) nakładać na klatkę piersiową i plecy od 2 do 4 razy na dobę. Dzieci w wieku od 5 do 12 lat: ½ łyżeczki maści (około 3,75 g) nakładać na klatkę piersiową i plecy 2 do 3 razy na dobę.

 

1. ChPL Vicks VapoRub z dn. 9.05.2019 r.
2. Santhi N., Ramsey D., Phillipson G., Hull D., Revell V., Dijk D., Efficacy of a topical aromatic rub (Vicks VapoRub®) on aspects of sleep and sleep quality in Common Cold patients. OJRD 2017; vol. 7 no. 2.
Paul I.M., Beiler J.S., King T.S., Clapp E.R., Vallati J., Berlin C.M. Jr. Vapor rub, petrolatum, and no treatment for children with nocturnal cough and cold symptoms, Pediatrics 2010; 126(6): 1092–9.

3. Dotyczy kosztu 1 g Vicks VapoRub na podstawie porównania ceny producenta opakowania 100g | 50g.
 

Skrócona informacja o leku Vicks VapoRub

Skład i postać farmaceutyczna: maść. 100g produktu zawiera: lewomentol 2,75g, kamfora racemiczna 5,00g, olejek eukaliptusowy 1,50g, olejek terpentynowy 5,00g. Zawiera tymol i olejek cedrowy.
Wskazania do stosowania: w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania ("zatkanego nosa"). Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH.

Opracowano na podst. ChPL z dn. 9.05.2019 r.

(MAT-PL-VICKS-23-000002)

Pokaż wszystkie produkty VICKS

Podmiot odpowiedzialny

Wick - Pharma - Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH
Sulzbacher Straße 40
65824 Schw Niemcy

Producent

WICK PHARMA
Sulzbacher Str. 40-50, Niemcy
Schwalbach am Taunus

Opis

Maść Vicks VapoRub jest lekiem, którym smaruje się klatkę piersiową oraz plecy w objawach podrażnień a także stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła. Lotne składniki zawarte w maści parując inhalują i pomagają w przebiegu np. przeziębień z kaszlem, katarem z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem zatkanego nosa. 

Skład

Substancjami czynnymi leku są: levomentol (Levomentholum), kamfora racemiczna (Camphora recemica), olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum) i olejek terpentynowy (Terbinthinae aetheroleum a Pino pinastro).

100 g maści Vicks VapoRub zawiera 2,75 g lewomentolu, 5 g kamfory racemicznej, 1,5 g olejku eukaliptusowego, 5 g olejku terpentynowego.

Substancje pomocnicze:  tymol, olejek cedrowy, wazelina biała.

Dawkowanie

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Maść podaje się wyłącznie zewnętrznie na skórę, nie wolno jej połykać. Aplikacja leku polega na nacieraniu klatki piersiowej i pleców maścią, aby zwiększyć skuteczność inhalacji substancjami zawartymi w maści zaleca się po zastosowaniu Vicks VapoRub ubrać przewiewną odzież. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli po 7 dniach objawy nie ustąpią lub pogorszą się albo pacjent zacznie gorączkować.

Zalecane dawkowanie maści Vicks VapoRub zależy od wieku chorego. U dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 należy 2–4 razy dziennie dokładnie wetrzeć 1 łyżeczkę maści w skórę klatki oraz pleców. W przypadku dzieci w wieku 5–12 lat pół łyżeczki maści delikatnie wetrzeć w skórę klatki piersiowej 2 lub 3 razy na dobę.

Działanie

Działanie maści Vicks VapoRub polega na inhalowaniu się substancjami lotnymi o właściwościach łagodzących dolegliwości górnych dróg oddechowych, które towarzyszą katarowi. Mentol i kamfora zmniejszają obrzęk śluzówki w nosie oraz kaszel poprzez działanie łagodnie znieczulające. Olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy pobudzają wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, w konsekwencji pobudzając odkrztuszanie.

Wskazania

Wskazaniami do zastosowania leku Vicks VapoRub jest podrażnienie i stan zapalny błony śluzowej nosa oraz gardła, mogące występować np. przy przeziębieniu, co może objawiać się: kaszlem, katarem z obrzękiem błon śluzowych nosa oraz uczuciem utrudnionego oddychania. 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zastosowania leku Vicks VapoRub jest uczulenie na substancje czynne lub  którykolwiek z pozostałych składników. Nie stosować na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe a także u osób z czynną astmą oskrzelową i innymi chorobami dróg oddechowych oraz stwierdzono u niego nadwrażliwość dróg oddechowych. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Nie należy bandażować miejsca nałożenia maści. Nie stosować ciepłych okładów ani żadnego innego rodzaju ciepła.  

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż  nie u każdego one wystąpią. 

Reakcje w miejscu podania: zaczerwienienia, podrażnienia skóry, podrażnienie oczu przez parujące składniki lotne, alergiczne zapalenie skóry, reakcje miejscowe spowodowane nadwrażliwością na jeden ze składników leku. Podrażnienia lub reakcje alergiczne są zwykle łagodne i występują rzadko.

Niewłaściwe zastosowanie: Po przypadkowym spożyciu znaczącej ilości maści Vicks VapoRub obserwowano ostre zatrucia  z objawami nudności, wymiotów, bólu brzucha, bólu i zawrotów głowy, uderzeń gorąca, drgawek a w ciężkich przypadkach porażenia oddychania i śpiączki.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów z nadwrażliwością na perfumy i rozpuszczalniki oraz chorych na epilepsję z drgawkami.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych i stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Dotychczas nie opisano interakcji Vicks VapoRub z innymi lekami. Występuje teoretyczne ryzyko pojawienia się interakcji pomiędzy  kamforą a lekami obniżającymi próg drgawkowy, mogą być to: leki zwężające naczynia krwionośne, antyhistaminowe, pochodne piperazydyny, amylokaina.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie stosować leku Vicks VapoRub w czasie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować u dzieci poniżej 5 roku życia.

Cechy produktu

Polecane artykuły
  • Wirus RSV (ang. Respiratory Syncytial Virus) to wirus nabłonka oddechowego, który należy do rodziny paramyksowirusów (łac. Paramyxoviridae). Jest głównym czynnikiem etiologicznym odpowiedzialnym za rozwój ostrego zapalenia oskrzelików u najmłodszych dzieci.

  • Sezon grypowy rozpoczął się na dobre, a wraz z nim pojawiają się porady dotyczące skutecznych sposobów jej leczenia. W kontekście zagrożeń związanych z antybiotykoopornością wielu chorych zwraca się ku naturalnym metodom leczenia. Jak się okazuje, taki zwrot ma również uzasadnienie medyczne. Badania wskazują na skuteczność ziół pochodzących z Afryki w leczeniu grypy bez skutków ubocznych.

Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij