Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, 500 mg, tabletki, 20 szt.
3.49 zł

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, 500 mg, tabletki, 20 szt.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol, 500 mg, tabletki, 20 szt.
3.49 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol, skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

U dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa:

  • przy stosowaniu krótkotrwałym (do 3 dni) - 8 tabletek w dawkach podzielonych;
  • przy stosowaniu długotrwałym (do 10 dni) - 5 tabletek w dawkach podzielonych.

Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Działanie

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol nie działa przeciwzapalnie, nie uszkadza błony śluzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wskazania

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol wskazany jest w:

  • bólach różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych;
  • w gorączce, np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często wystąpujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 100 osób):

  • wymioty,
  • biegunka.

Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):

  • pokrzywka,
  • rumień,
  • zapalenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

  • zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość),
  • zmniejszenie liczby leukocytów (leukopenia, agranulocytoza),
  • powiększenie wątroby.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • Podczas stosowania leku Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzoną czynnością nerek oraz u osób z zaburzoną czynnością wątroby.
  • Lek zawiera paracetamol - należy sprawdzić czy inne stosowane leki nie zawierają paracetamolu.
  • Lek zawiera sorbitol - w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów, pacjent powinien skonstaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
  • Długotrwałe leczenie  (dorośli powyżej 10 dni) należy prowadzić tylko pod kontrolą lekarską.
  • Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol może wchodzić w interakcje z:

  • lekami NLPZ,
  • ryfampicyną, lekami przeciwpadaczkowymi,
  • inhibitorami MAO,
  • lekami wzmagającymi perystaltykę,
  • lekami hamującymi perystaltykę,
  • lekami przeciwzakrzepowymi z grupy kumaryny,
  • zydowudyną.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych.

U osób nadużywających alkohol może dojść do uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Lek Laboratoria PolfaŁódź Paracetamol nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12 lat i dlatego nie należy go stosować w tej grupie wiekowej.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Paracetamol Polfa Łódź - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu m.in: bóle głowy, bóle stawów i mięśni, bóle menstruacyjne, bóle po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych. Gorączka np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat roku życia 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje nadwrażliwości, objawy ze strony przewodu pokarmowego (nudności, wymioty). Przy długotrwałym stosowaniu lub stosowaniu dużych dawek mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sorbitol).   Gdy przyjmujesz leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ryfapmicynę, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany (leki stosowane przeciwdrgawkowo i uspokajająco), inhibitory MAO (leki stosowane w psychiatrii i neurologii), leki wzmagające lub hamujące perystaltykę jelit, leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryn (np. warfarynę), zydowudynę.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, jedynie w przypadku konieczności.