Szczepionka Typhim VI, 25 mcg, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka
Szczepionka Typhim VI, 25 mcg, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka
199.00 zł

Szczepionka Typhim VI, 25 mcg, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka

Szczepionka Typhim VI, 25 mcg, iniekcje, 1 ampułko-strzykawka
199.00 zł
Icon
Odbiór leku tylko w aptece za uprzednim okazaniem recepty.
BEZPŁATNIE

Typhim Vi - Vaccinum febris typhoidis polysaccharidicum - zastosowanie i działanie

Skład:

polisacharyd otoczkowy Salmonella typhi

Postać:

roztwór do wstrzykiwań

Kategoria:

Stosowane w zakażeniach (przeciwinfekcyjne)

Specjalności:

Choroby zakaźne i pasożytnicze

Działanie:

uodparnia przeciw durowi brzusznemu

Wskazania:

Zapobieganie durowi brzusznemu.

Dawkowanie:

Domięśniowo lub podskónie. Szczepionkę wykonuje wykwalifikowany personel medyczny. Nie podawać dzieciom poniżej 2 roku życia.   Uodpornienie uzyskuje się po jednorazowym podaniu szczepionki. Szczepienie należy powtarzać co 3 lata, jeśli osoba jest nadal narażona na zakażenie.   Szczepienie powinno być poprzedzone przeprowadzeniem dokładnego wywiadu lekarskiego (ze szczególnym uwzględnieniem poprzednich szczepień i działań niepożądanych, które mogły być nimi spowodowane) oraz badaniem lekarskim. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepionka Typhim Vi nie powinna być osobom w okresie ostrych i ciężkich chorób gorączkowych. Łagodna infekcja nie jest przeciwwskazaniem do zastosowania szczepionki.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaczerwienienie, bolesność w miejscu podania. Gorączka, ból głowy, ból brzucha, bóle mięśniowe, nudności. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka).   Brak informacji odnośnie wpływu szczepionki na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki szczepionki.   Gdy przyjmujesz leki wpływające na aktywność układu immunologicznego. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
Płeć
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Sposób aplikacji
PRODUCENT