Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) różowy
Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) różowy
35.49 zł

Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) różowy

Pajączek, z akustyczną sygnalizacją wadliwej postawy, (I generacji) różowy
Ostatnia cena produktu
35.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4,99 zł
Paczkomat InPost
4,99 zł
Odbiór w punkcie DHL
4,99 zł
Wysyłka zagraniczna
19,99 zł

Opis

Pajączek - akustyczny sygnalizator wadliwej postawy.
Rozmiar uniwersalny: wiek – od 5-go roku życia.
 

Skład

Pajączek jest zasilany 2 bateriami typu zegarkowego, które zapewniają właściwie dożywotnie działanie, ponieważ produkt nie wydaje dźwięków przez większość czasu użytkowania.

Działanie

Pajączek przeciwdziała przybieraniu niewłaściwej postawy, ponieważ sygnał przypomina o korekcji postawy i ostrzega przed tzw. "garbieniem się". Uczy w ten sposób prawidłowej postawy. Pajączka mogą stosować osoby o każdej budowie ciała – szczupłe i o dużych rozmiarach, średniego jak i wysokiego wzrostu. Wszystkie elementy są w pełni regulowane. Regulacja rozmiaru od XS do XXL.

Wskazania

Pajączek przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z wadą postawy w postaci zaokrąglonych, odstających łopatek oraz płaskiej klatki piersiowej. Zaleca się noszenie Pajączka szczególnie dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu i kształtowania się postawy ciała.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Pajączka zakładamy na plecy w taki sposób aby szelki były lekko napięte, a przy garbieniu wyzwalał się sygnał dźwiękowy. Zaleca się noszenie sygnalizatora postawy 2-3 razy dziennie ok. 10-15 min - podczas oglądania TV, chodzenia, siedzenia, odrabiania lekcji oraz zabawy.

Istota wynalazku polega na czynnym wzmacnianiu mięśni i wyrabianiu nawyku prawidłowej postawy podczas stania, chodzenia i siedzenia. Dzięki temu osoba, która go nosi przestaje się garbić.

Zanim zaczniemy regularnie stosować Pajączka należy odpowiednio wyregulować długość szelek. W tym celu zakładamy Pajączka, przyjmujemy prawidłową, wyprostowaną postawę i regulujemy długość szelek tak, aby przy zachowaniu prawidłowej postawy były one lekko napięte a Pajączek nie wydawał sygnałów dźwiękowych. W celu łatwiejszego ustawienia długości szelek warto skorzystać z pomocy drugiej osoby.
Zaleca się stosowanie jednego Pajączka przez jedną osobę aby uniknąć precyzyjnej regulacji szelek za każdym razem przed zastosowaniem Pajączka.

Wszelkie wątpliwości należy konsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Pajączka nie zaleca się dzieciom z rozpoznaną skoliozą.

Uwagi

Produkt dostępny również w kolorze niebieskim oraz czarnym.

Producent

MED PATENT
Domaniewska 37
Warszawa
Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Problem
Część ciała
Układy narządowe
Pora stosowania
PRODUCENT