Visine Classic, 0,05%, krople do oczu, 15 ml
Visine Classic, 0,05%, krople do oczu, 15 ml
14.99 zł

Visine Classic, 0,05%, krople do oczu, 15 ml

Visine Classic, 0,05%, krople do oczu, 15 ml
14.99 zł
BEZPŁATNIE

Visine Classic - Tetryzolini hydrochloricum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek tetryzoliny

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Medycyna rodzinna Okulistyka Alergologia

Działanie:

przeciwdziała przekrwieniu spojówki obkurczające naczynia krwionośne

Wskazania:

Objawowe leczenie stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia, np. przez dym, kurz, wiatr, kosmetyki, soczewki kontaktowe. Alergiczne stany zapalne oczu takie jak katar sienny, uczulenie na pyłki traw. Łagodzenie pieczenia, świądu, bolesności, nadmiernego łzawienia i podrażnienia oczu.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. 1-2 krople do każdego oka 2-3 razy na dobę lub według zaleceń lekarza. Działanie leku rozpoczyna się w ciągu kilku minut od zakroplenia i utrzymuje się od 4 do 8 godzin.   Uwaga! Przed zakropleniem należy zdjąć soczewki do oczu i włożyć je dopiero po około 15 minutach od zastosowania kropli. Nie stosować u dzieci poniżej 2 roku życia.   Uwaga! Jeżeli poprawa nie następuje w ciągu 2 dni lub objawy narastają, należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Po otwarciu butelki lek można stosować przez okres najwyżej 4 tygodni.

Możliwe skutki uboczne:

Nadużywanie preparatu może wywołać uczucie kłucia, pieczenie, reaktywne przekrwienie oczu, podrażnienie spojówek, a w rzadkich przypadkach rozszerzenie źrenic. Przy omyłkowym spożyciu doustnym może doprowadzić do depresji ośrodkowego układu nerwowego (senność, śpiączka).   Występowanie po zastosowaniu preparatu zaburzeń widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na tetryzolinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, ciężkie schorzenia układu sercowo-naczyniowego, cukrzycę, nadczynność tarczycy.   Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (inhibitory MAO) lub inne leki podwyższające ciśnienie tętnicze krwi.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Opis

Visine Classic to lek stosowany w leczeniu objawowym obrzęku i przekrwienia spojówek, spowodowanych przez dym, kurz, chlorowaną wodę, światło, kosmetyki, soczewki kontaktowe, w alergicznych stanach zapalnych.

Skład

1 ml roztworu zawiera: 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny.

substancje pomocnicze: sodu chlorek, kwas borowy, warsenian disodowy, benzalkoniowego chlorku 50% roztwór, sodu boran, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej wkraplać 1-2 kropli do każdego oka 2 do 3 razy na dobę. Działanie leku rozpoczyna się od kilku minut po zakropleniu i utrzymuje się od 4 do 8 godzin. Przed zakropleniem zdjąć soczewki i włożyć je dopiero po 15 minutach o zastosowania preparatu.

Działanie

Krople do oczu łagodzą towarzyszące objawy takie jak pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie.

Wskazania

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek będących skutkiem podrażnienia np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, kosmetyki, soczewki kontaktowe, a także w alergicznych stanach zapalnych takich jak katar sienny lub uczulenie na pyłki traw.

Przeciwwskazania

Stosowanie tetryzoliny jest przeciwwskazane u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania oraz u osób z potwierdzoną nadwrażliwością na tetryzolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Ze względu na możliwe ogólnoustrojowe działania niepożądane preparat można stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią wyłącznie po konsultacji z lekarzem i tylko w razie zdecydowanej konieczności.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: niewyraźne widzenie, podrażnienie spojówek, przekrwienie, uczucie pieczenia błon śluzowych, suchość błon śluzowych, działania ogólnoustrojowe (np. kołatanie serca, bóle głowy, drżenia, osłabienie, nadmierna potliwość i podwyższenie ciśnienia tętniczego), rzadko rozszerzenie źrenic. Bardzo rzadko może wystąpić nadmierne rogowacenia nabłonka spojówek z zamknięciem punktów łzowych i nadmiernym łzawieniem. U noworodków i dzieci do 2. roku życia istnieje zagrożenie związane z ryzykiem wchłonięcia nadmiernej dawki leku np. na skutek połknięcia. Może to spowodować zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, przyspieszona czynność serca (tachykardia), arytmia, spowolniona czynność serca (bradykardia).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Interakcje

Preparat stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, guanetydyną czy rezerpiną (podanymi ogólnoustrojowo) może zwiększać ciśnienie tętnicze. U pacjentów przyjmujących inhibitory MAO (a także w okresie 14 dni od zaprzestania ich stosowania) lub inne leki mogące podwyższać ciśnienie tętnicze nie należy stosować preparatu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. 

  • Lek przechowuje trwałość przez 1 miesiąc od pierwszego otwarcia.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
  • Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Producent

MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Cechy produktu
Płeć
Wiek
Typ produktu
Postać
Działanie/właściwości
Problem
Główny składnik
Część ciała
Specyfika
Pora stosowania
Sposób aplikacji
PRODUCENT