Visine Classic, 0,5 mg/ml, krople do oczu, 15 ml

tetryzolina, krople, alergia, uczulenie, obrzęk, podrażnienie, świąd, łzawienie oczu

25,79 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Formy dostawy dla tego produktu

Opcja niedostępna? Sprawdź dlaczego

O produkcie

Podmiot odpowiedzialny

McNeil Healthcare (Ireland) Limited
Airton Road, Tallaght
Dublin 24, Irlandia

Producent

MCNEIL C/O JOHNSON&JONHSON

Opis

Krople do oczu Visine Classic to lek, stosowany w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, spowodowanych podrażnieniem lub alergią. Visine Classic łagodzą objawy typu: świąd, pieczenie, bolesność, nadmierne łzawienie. Lek jest przeznaczony dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i u dorosłych.

Skład

Substancją czynną leku jest chlorowodorek tetryzoliny.

Substancje pomocnicze: sodu chlorek, kwas borowy, wersenian disodowy, benzalkoniowego chlorku 50% roztwór, sodu boran, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek stosuje się do oka. Zwykle stosowane dawkowanie Visic Classic dla dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat to 1 lub 2 krople do chorego oka najwyżej 3 razy dziennie. W przypadku osób noszących soczewki kontaktowe należy je zdjąć przed zakropleniem. Następnie należy odczekać 15 minut, aby założyć soczewki kontaktowe. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej. Lek nie może być stosowany dłużej niż 2 dni, chyba że na wyraźne polecenie lekarza.

Działanie

Visic Classic łagodzi objawy towarzyszące przekrwionym i obrzękniętym spojówkom, jak: pieczenie, świąd, bolesność, nadmierne łzawienie i podrażnienie. Krople działają na tego typu dolegliwości spowodowane podrażnieniem, przez np. dym, wiatr, kurz, kosmetyki lub chlorowaną wodę czy w stanach alergicznych.

Wskazania

Krople do oczu Visine Classic wskazane są w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia lub w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny lub uczulenie na pyłki traw.

Przeciwwskazania

Nie stosować Visine Classic u osób z nadwrażliwością na tetryzolinę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest jaskra z wąskim kątem przesączania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 

Często występujące działania niepożądane (częściej niż u 1 na 100 osób ale rzadziej niż u 1 do 10 osób): zaburzenia widzenia oraz podrażnienie oczu (ból, kłucie, pieczenie). 

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): zwiększone łzawienie, rozszerzenie źrenicy oraz reakcje w miejscu podania, w tym pieczenie oka lub jego okolic, rumień, podrażnienie, obrzęk, ból i świąd. 

Częstość nieznana: uczucie suchości oka oraz ból głowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Długotrwałe stosowanie lub nadużywanie leku może spowodować nasilenie lub nawrót przekrwienia. Stosowanie leku może spowodować przejściowe rozszerzenie źrenicy.

Lek Visine Classic zawiera chlorek benzalkoniowy i może powodować podrażnienie oczu.

Należy unikać kontaktu leku z soczewkami kontaktowymi, gdyż mogą one zmienić kolor. Zaleca się usunąć soczewki kontaktowe przed zakropleniem i odczekać co najmniej 15 minut przed ponownym założeniem.

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.  
Przechowywać w temperaturze poniżej 20°C.  
Po upływie 1 miesiąca od pierwszego otwarcia butelki lek należy wyrzucić, nawet jeśli nie został zużyty.  

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

U pacjentów przyjmujących leki będące inhibitorami MAO oraz inne leki, mogące podwyższać ciśnienie tętnicze krwi, krople Visine Classic powinny być stosowane po konsultacji z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. W przypadku dzieci w wieku od 2 do 6 lat, przed zastosowaniem Visic Classic należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Podanie leku Visine Classic może spowodować przejściowe, niewyraźne widzenie. W takim przypadku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cechy produktu

  • Część ciała
Twoje sugestie

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Jeśli widzisz błąd, poinformuj nas o tym.

Zgłoś uwagi
Porozmawiaj z farmaceutą
Infolinia: 800 110 110

Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty.
Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.

Umów E-Wizytę
Przeziębienie?
Umów e-wizytę!
Umów e-wizytę
Dlaczego DOZ.pl
Niższe koszta leczenia

Darmowa dostawa do Apteki
Bezpłatna Infolinia dla Pacjentów.

ikona niższe koszty leczenia
Bezpieczeństwo

Weryfikacja interakcji leków.
Encyklopedia leków i ziół

Ikona encklopedia leków i ziół
Wsparcie w leczeniu

Porady na czacie z Farmaceutą.
E-wizyta z lekarzem specjalistą.

Ikona porady na czacie z farmaceutą
Newsletter

Bądź na bieżąco z DOZ.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie.

Zamnij