Produkt w kategoriach

Ziele macierzanki, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

Ziele macierzanki, zioło pojedyncze, (Kawon), 50 g

2.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Ziele macierzanki - zioła do zaparzania.

Skład

100 g produktu zawiera 100 g ziela macierzanki.

Dawkowanie

1 łyżkę (2 g) ziela zalać 1 szklanką (200 ml) wrzącej wody, pozostawić na 20 minut pod rzykryciem, przecedzić. pić świeżo przygotowany napar 2-3 razy dziennie po posiłkach.

Wskazania

Tradycyjnie w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, kaszlu, jako ułatwiający odkrztuszanie. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Brak danych.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 827 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Macierzanka piaskowa - Thymus serpyllum - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele macierzanki (Serpylli herba)

Działanie lecznicze:

wykrztuśne przeciwbakteryjne przeciwzapalne ściągające rozkurczające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Macierzanka piaskowa / Thymus serpyllum Encyklopedia ziół - Macierzanka piaskowa / Thymus serpyllum Encyklopedia ziół - Macierzanka piaskowa / Thymus serpyllum

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: W nieżytach jamy ustnej, gardła, krtani i oskrzeli jako środek wykrztuśny,rozkurczający i antyseptyczny. Pomocniczo w nieżycie żołądka i jelit, nadmiernej fermentacji, wzdęciach oraz niedokwaśności. Zewnętrznie: Do płukania jamy ustnej i gardła, irygacji, okładów na skórę (uszkodzenie naskórka, świąd skóry, ukłucia owadów, drobne zranienia, oparzenia).

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinfromować o nich lekarza.

Ostrzeżenia:

Jeśli objawy po 7 dniach przyjmowania nasilą sie lub nie ustąpią, należy skonsultaować się z lekarzem. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci, kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} } }