Paracetamol Aflofarm (Malupar), 250 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)
4.79 zł

Paracetamol Aflofarm (Malupar), 250 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)

Paracetamol  Aflofarm (Malupar), 250 mg, czopki doodbytnicze, 10 szt. (blister)
Ostatnia cena produktu
4.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat polecany w leczeniu objawowym gorączki oraz bólów różnego pochodzenia.

Skład

1 czopek zawiera substancję czynną 250 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: lecytyna, tłuszcz stały.

Dawkowanie

Doodbytniczo. Dzieci od 7 do 12 lat: 1 czopek do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.

Działanie

Przeciwbólwe, przeciwgorączkowe.

Wskazania

  • gorączka, w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych
  • bóle związane z ząbkowaniem u dzieci
  • bóle głowy
  • bóle mięśniowe, kostne i stawowe różnego pochodzenia
  • bóle menstruacyjne
  • bóle po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek ze składników leku, ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek, wirusowego zapalenia wątroby, choroby alkoholowej.

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka i rumień, obrzęk naczynioruchowy, duszność, pocenie się, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, aż do objawów wstrząsu, napad astmy oskrzelowej.

Krew i układ krwiotwórczy: granulocytopenia, agranulocytoza, trombocytopenia, methemoglobinemia.

Przewód pokarmowy: nudności wymioty, objawy uszkodzenia wątroby.

Układ moczowy: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 893 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Malupar - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

czopki doodbytnicze

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Ból głowy, zębów, bóle stawowe, nerwobóle. Gorączka

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Czopki zawierające 125 mg paracetamolu u dzieci o masie ciała powyżej 10 kg - czopek jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 czopki na dobę. Dzieci o masie 25-35 kg - 2 czopki jednorazowo, nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 8 czopków na dobę. Czopki zawierające 250 mg paracetamolu u dzieci o masie powyżej 10 kg - przyjmować 10-15 mk/kg masy ciała na dawkę, którą można stosować nie więcej niż 4 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Czopki zawierające 500 mg paracetamolu. Dorośli: 1 czopek 2-3 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo i przeciwgorączkowo- 1-2 czopki.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą pojawić się: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), nudności, wymioty, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi.   Gdy przyjmujesz doustne leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, rifampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe (inhibitory MAO), leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Paracetamol przenika przez barierę łożyskową oraz do pokarmu kobiecego. W ciąży i okresie karmienia pierisią stosować krótkotwale,  jedynie w przypadku konieczności.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus