Witamina A + D3, 2000 j.m. + 400 j.m., kapsułki, 50 szt.
4.49 zł

Witamina A + D3, 2000 j.m. + 400 j.m., kapsułki, 50 szt.

Witamina A + D3, 2000 j.m. + 400 j.m., kapsułki, 50 szt.
Ostatnia cena produktu
4.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat stosowany w celu uzupełnienia niedoborów witaminy A i D3. Wskazane osobom krótko przebywającym na słońcu.

Skład

1 kapsułka: Vitaminum A 2000 j.m., Vitaminum D3 400 j.m; substancje pomocnicze: olej arachidowy, zelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 124).

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie. Profilaktycznie zwykle stosuje się 1-2 kapsułki na dobę.

Działanie

Witamina A bierze udział w kostnieniu i tworzeniu struktury kości, jest niezbędna do wzrostu, regeneracji, różnicowania się i czynności nabłonka skóry i błony śluzowej. Ponadto odgrywa istotną rolę w procesie widzenia.
Witamina D3 jest bioregulatorem przemian wapnia i fosforu w organizmie, odpowiedzialna jest za utrzymanie stanu równowagi między tymi dwoma pierwiastkami - głównymi składnikami budulcowymi kośćca. Niedobór witaminy D prowadzi do osteomalacji (rozmiękczania kości) u ludzi dorosłych oraz zrzeszotnienia, porowatości i kruchości układu kostnego (osteoporozy) u osób starszych.

Przeciwwskazania

Hiperwitaminoza A lub D; nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; uczulenia na orzeszki ziemne lub soję; nadmierne stężenie wapnia we krwi; nadmierne wydalanie wapnia z moczem; kamica nerkowa; stosowanie innych preparatów zawierających witaminę A i D; gdy osoba jest unieruchomiona

Działania niepożądane

Witaminy A i D3 stosowane zgodnie zalecanym dawkowaniem są na ogół dobrze tolerowane. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Sposób aplikacji
Główny składnik

Vitaminum A +D3 - Retinolum, Colecalciferolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina A witamina D3 (cholekalcyferol)

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia Pediatria

Działanie :

uzupełnia niedobory witaminy A uzupełnia niedobory witaminy D3

Wskazania:

Zapobieganie niedoborom witaminy A i D3. Preparat polecany szczególnie osobom mało przebywajacym na słońcu.

Dawkowanie:

Doustnie. Profilaktycznie stosuje się 1-2 kapsułki na dobę.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Duże dawki, zwłaszcza stosowane przez dłuższy czas, mogą prowadzić do nadmiaru witaminy A i D3 czego objawami są: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, utrata łaknienia, nadmiar wapnia, kamica nerkowa i zwapnienie tkanek, suchość tkanek i błon śluzowych, wypadanie włosów, powiększenie wątroby i śledziony.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, orzeszki ziemne lub soję (produkt zawiera olej arachidowy),zwiększony poziom wapnia we krwi.   Gdy przyjmujesz inne preparaty witaminy A i/lub D3.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.