Nedal, 5 mg, tabletki, 28 szt.,

Bezpłatna dostawa do apteki

Recepta: 11000000005170907672

Dane wystawiającego receptę: nazwa poradni lub praktyki lekarskiej, adres, telefon, REGON

Świadczeniobiorca

Pacjent

Imię Nazwisko adres
Oddział NFZ

PESEL

Uprawnienia

RP

Nazwa leku, dawka,
postać, ilość, sposób dawkowania
Odpłatność
Kod kreskowy

Data wystawienia

data wystawienia recepty

Dane i podpis lekarza

Imię Nazwisko, prawo wykonywania zawodu

Data realizacji "od dnia":

Lek refundowany, aby zobaczyć odpłatność prosimy o zaznaczenie właściwych pozycji na wirtualnej recepcie zgodnie z symbolami widniejącymi na recepcie wystawionej przez lekarza. Jeśli nie posiadasz uprawnień refundacyjnych kliknij tutaj


17.58
10.95

UWAGA! W polu "Uprawnienia" zaznaczono "pozostałe". Oznacza to, że cena zaprezentowana powyżej może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.

  • Producent:POLFA
  • Typ preparatu:na receptę
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Tak
  • Substancja czynnaNebivololum
  • Encyklopedia: Nedal

UWAGA!
Aby odebrać we wskazanej aptece lek zamówiony na Portalu Dbam o Zdrowie MUSISZ zabrać ze sobą oryginalną receptę. Po jej weryfikacji prezez Farmaceutę zostanie Ci wydany zamawiany lek. Jeśli w polu "Uprawnienia" zaznaczono "Pozostałe", oznacza to, że cena zaprezentowana na stronie może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.



Szczegółowy opis produktu

Daneb, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
5.65 zł
12.28 zł

Refundowany

Ebivol, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
6.33 zł
12.96 zł

Refundowany

Nebicard, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
9.92 zł
16.55 zł

Refundowany

Nebilenin, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
10.72 zł
17.35 zł

Refundowany

Nebilet, 5 mg, tabletki, 28 szt.

Sprawdź cenę
10.27 zł
16.90 zł

Refundowany

Nebinad, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
10.47 zł
17.10 zł

Refundowany

Nebispes, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
10.84 zł
17.47 zł

Refundowany

Nebivolek, 5 mg, tabletki, 28 szt

Sprawdź cenę
6.24 zł
12.87 zł

Refundowany

Nedal - Nebivololum - zastosowanie i działanie

Skład:

nebiwolol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Kardiologia

Działanie :

obniża ciśnienie tętnicze krwi

Wskazania:

Nadciśnienie tętnicze. Leczenie przewlekłej niewydolności serca, jako uzupełnienie standardowej terapii u pacjentów w podeszłym wieku (70 lat lub więcej).

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować nie zależnie od posiłków, o stałej porze, nie rozgryzać.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie, zaburzenia snu, biegunka, zaparcia, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, depresja, koszmarne sny, reakcje skórne, spadek ciśnienia, zaburzenia rytmu serca, pojawienie się lub nasilenie już istniejących zaburzeń krążenia obwodowego, nasilenie objawów niewydolności krążenia, ból w klatce piersiowej, skurcz oskrzeli. Lek może maskować objawy niedocukrzenia.   U niektórych chorych działania niepożądane na początku leczenia mogą uniemożliwiać kierowanie pojazdami i obsługę urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na nebiwolol, inne beta-adrenolityki lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia krążenia obwodowego, nieleczony guz chromochłonny, astmę oskrzelową i stany przebiegające ze skurczem oskrzeli w wywiadzie, upośledzenie funkcji wątroby, choroby serca i/lub nerek, dławicę Prinzmetala (podawanie beta-adrenolityków może wywołać ból dławicowy).   Gdy przyjmujesz klonidynę, cymetydynę, doustne leki przeciwcukrzycowe, insulinę, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, barbiturany, pochodne fenotiazyny. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować leku w ciąży i okresie karmienia piersią.