Produkt w kategoriach

Ziele tasznika, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

Ziele tasznika, zioło pojedyncze, 50 g (Flos)

2.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka kurierem DHL

Opis

Tasznik stosowany jest jako środek hamujący krwawienia o różnym podłożu – menstruacyjne, z przewodu pokarmowego, z nosa oraz z dróg moczowych. Zalecany jest również, choć znacznie rzadziej, przy biegunkach.

Skład

100 g produktu zawiera 100 g ziela tasznika.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Stosuje się zewnętrznie na skórę w postaci 2 procentowego naparu. 1 łyżkę stołową ziela (ok. 3 g) zalać 2/3 szklanki wrzącej wody (150 ml) i naparzać pod przykryciem przez około 15 minut, następnie przecedzić. Stosować w postaci okładów z gazy nasączonej naparem 3-4 razy dziennie.

Wskazania

Środek tradycyjnie stosowany miejscowo w otarciach naskórka. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nie stosować na otwarte rany.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 818 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Tasznik pospolity - Capsella bursa pastoris - zastosowanie i działanie

Surowce:

ziele tasznika (Bursae pastoris herba)

Działanie lecznicze:

przeciwkrwotoczne lekko moczopędnie

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Tasznik pospolity / Capsella bursa pastoris Encyklopedia ziół - Tasznik pospolity / Capsella bursa pastoris

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Nadmierne krwawienia miesiączkowe, pomocniczo w krwawieniach macicznych. Niekiedy w słabo nasilonych krwawieniach z przewodu pokarmowego, dróg moczowych, nawracających krwawieniach z nosa.   Zewnętrznie: Przetwory z ziela tasznika stosowane są przy przewlekłych egzemach oraz powierzchniowych, krwawiących uszkodzeniach skóry.

Przeciwwskazania:

Ostrzeżenia:

Uwaga! Ziele jest nieskuteczne w krwawieniach płucnych. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }