StopAL, spray antyalergiczny, 500 mg proszku, 1 op.
22.99 zł

StopAL, spray antyalergiczny, 500 mg proszku, 1 op.

StopAL, spray antyalergiczny, 500 mg proszku, 1 op.
Ostatnia cena produktu
22.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE
Kurier DHL
4.99 zł
Paczkomat InPost
4.99 zł
Wysyłka zagraniczna
19.99 zł

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

StopAL to spray w postaci proszku do nosa, zawierający hydroksypropylometyiocefulozę. Szybko zapewnia skuteczną ochronę w alergicznym nieżycie nosa. Tworzy naturalną barierę zapobiegającą kontaktowi alergenów znajdujących się w powietrzu z błoną śluzową nosa. StapAL jest produktem pochodzenia roślinnego o skuteczności potwierdzonej klinicznie, spełniającym kryteria czystości i standardy bezpieczeństwa.

Skład

naturalna celuloza pochodzenia roślinnego, proszek miętowy.

Działanie

Badania wykazały, że naturalna stymulacja wydzielania śluzu uniemożliwia kontakt alergenów znajdujących się w powietrzu z błoną śluzową nosa. StopAL tworzy śluzopodobny żel, który pokrywa błonę śluzową nosa i stanowi skuteczną barierę przeciw alergenom.

Wskazania

Naturalny skład umożliwia stosowanie produktu zarówno u osób dorosłych, jak i dziec' powyżej 18. miesiąca życia (pod nadzorem osoby dorosłej). StopAL może być stosowany u kobiet w ciąży {karmiących piersią.

Sposób użycia wyrobu medycznego

  1. Stosować wyłącznie do nosa. Przed każdym użyciem wstrząsnąć butelką.
  2. Ścisnąć butelkę z dala od siebie, aby sprawdzić siłę nacisku niezbędną do podania pojedynczej dawki
  3. Oczyścić nos przez wydmuchanie
  4. Wykonać wydech
  5. Zatkać palcem jeden otwór nosowy    
  6. Umieścić końcówkę butelki w drugim otworze nosowym
  7. Mocno i szybko ścisnąć butelkę, aby rozpylić dawkę produktu
  8. Odczekać 2 sekundy, a następnie wykonać delikatny wdech w celu rozprowadzenia proszku

Powtórzyć czynności opisane w punktach od 3 do 7 w drugim otworze nosowym. Najważniejszą zasadą skutecznego stosowania produktu jest ciągłe utrzymywanie warstwy ochronnej na błonie śluzowej nosa. Powstaje w ten sposób bariera uniemożliwiająca alergenom kontakt z wrażliwą błoną śluzową nosa. Dzięki temu układ immunologiczny nie uwalnia histaminy, która powoduje wystąpienie typowych objawów alergii: wyciek z nosa, świąd oczu itd.

StopAL należy stosować profilaktycznie - przed narażeniem na alergeny (np. przed wyjściem do ogrodu, rozpoczęciem sprzątania) lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów alergii.

Używać zależnie od potrzeb. Przy profilaktyce objawów alergii stosować 3 razy dziennie. Należy pamiętać o ponownym zastosowaniu preparatu po każdorazowym oczyszczeniu nosa.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować jednocześnie z innymi preparatami do nosa, ponieważ może to zmniejszyć skuteczność działania produktu StopAL   

Uwagi

  • Przechowywać w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.
  • Po otwarciu produkt należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 916 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Specyfika
Działanie/właściwości