×
DOZ.PL Darmowa
aplikacja
DOZ.pl
Zainstaluj

Gardimax Medica, tabletki do ssania - Chlorhexidinum hydrochloricum, Lidocainum hydrochloricum - zastosowanie, działanie i opis

Wskazania do stosowania

Lek do stosowania objawowego w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 6 do 10 tabletek do ssania na dobę, tabletkę ssać powoli. Dzieci w wieku od 6 lat: połowa dawki dla dorosłych (3 do 5 tabletek do ssania na dobę).

 

Lek do krótkotrwałego stosowania: 3-4 dni. Jeśli po tym okresie nie nastąpi poprawa lub już w trakcie stosowania pojawią się nowe dolegliwości i/lub objawy ogólne, np. gorączka należy skontaktować się z lekarzem.

Należy unikać przyjmowania pokarmów i napojów bezpośrednio po zastosowaniu produktu leczniczego. Ze względu na zmniejszoną wrażliwość na ciepło, istnieje zwiększone ryzyko oparzeń jamy ustnej oraz gardła, spowodowanych przyjmowaniem zbyt gorących napojów oraz pokarmów.

 

Lek nie zawiera cukru, może być  stosowany u diabetyków.

Poinformuj lekarza

Gdy masz uczulenie na składniki leku.

 

Gdy przyjmujesz inne leki. Leku nie stosować jednocześnie z lekami na łagodne formy choroby Alzheimera, innymi lekami odkażającymi.

 

Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować w przypadku zdecydowanej konieczności wyłączenie po konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne dotyczące skóry i błony śluzowej (wysypki, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej), zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku.

Po długotrwałym stosowaniu chlorheksydyny mogą wystąpić brązowe przebarwienia na zębach (przebarwienia te można usunąć).

 

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.