Tears Again - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Wskazania:

Leczenie, łagodzenie i kompensacja w podrażnieniach związanych z zespołem "suchego oka" i związane z nim objawy takie jak: kłucie, swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, uczucie ucisku w oczach, zaczerwienienie oka, obrzęk powiek, nadwrażliwość na światło, również u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Dawkowanie:

Należy rozpylić spray Tears Again 1-2 razy na zamknięte oczy z odległości około 10 cm na każdą powiekę osobno. Nie rozpylać na otwarte oczy. Nie dotykać końcówką aerozolu do oczu w trakcie rozpylania. W przypadku stosowania kosmetyków do oczu Tears Again należy stosować przed makijażem lub po jego zmyciu. Tears Again może być również zastosowany na makijaż, jednakże wtedy należy zachować odstęp przynajmniej 20 cm. U osób używających szkieł kontaktowych Tears Again poprawia komfort noszenia tych szkieł. Nie ma ograniczeń w okresie stosowania po pierwszym zastosowaniu sprayu. Jedno opakowanie Tears Again może być używane przez różne osoby bez ryzyka zanieczyszczenia urządzenia. Opakowanie Tears Again ze względów technicznych nie może być w pełni opróżnione, jednakże gwarantowane jest, użycie 10 ml płynu (zastosowanie tzw. nadmiaru technologicznego). Tears Again nie powinno być stosowane jednocześnie z innymi lekami okulistycznymi. Jeśli stosuje się inny lek do oczu należy zachować 10 minutową przerwę pomiędzy aplikacja Tears Again i tego leku.

Możliwe skutki uboczne:

Po bezpośrednim rozpyleniu na otwarte oczy może się pojawić krótkotrwałe pieczenie. Jednakże objaw ten przemija bardzo szybko.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na fenoksyetanol.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.