Oilatum - Paraffinum liquidum - ulotka - dawkowanie, zastosowanie, opis

Podstawowe informacje
Skład parafina płynna
Postać emulsja do kąpieli
żel do kąpieli
Kategoria Dermatologia
Specjalności Dermatologia i wenerologia
Pediatria
Działanie natłuszczające
nawilżające
łagodzi podrażnienia
zmiękczające

Wskazania:

Do kąpieli leczniczej w celu złagodzenia podrażnionej, suchej i łuszczącej się skóry. Żel- do mycia rąk i pod prysznic przy suchej skórze ze świądem.

Dawkowanie:

Emulsja. 3-4 nakrętki do 10-20 minutowej kąpieli w wannie (dorośli) lub 1-2 nakrętki emulsji (dzieci). Niemowlęta: 0,5-2 nakrętek emulsji. Emulsję można także stosować do miejscowego oczyszczania skóry. W tym celu w zwilżoną skórę wcierać niewielka ilość emulsji i następnie spłukać wodą. Żel. Niewielką ilość żelu wcierać w zwilżoną skórę po czym spłukać wodą. Żelu nie należy stosować do kąpieli w wannie.

Uwaga!
Encyklopedia nie zastępuje wizyty w gabinecie lekarskim i nie służy samoleczeniu. Zawiera ona informacje na temat składu, wskazań, dawkowania oraz możliwych skutków ubocznych leków, suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W zakładce "Poinformuj lekarza" zwrócono uwagę na najważniejsze leki i choroby, o których powinniśmy powiedzieć lekarzowi. Nie oznacza to jednak, że możemy pominąć pozostałe aktualnie stosowane leki oraz odczuwane dolegliwości. Wszelkie wątpliwości, nawet te dotyczące leków dostępnych bez recepty, konsultuj z lekarzem lub farmaceutą. Zawsze zapoznaj się z dołączoną do opakowania ulotką, która zawiera szczegółowe informacje na temat danego leku, suplementu diety lub wyrobu medycznego. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami decyduje o skuteczności i bezpieczeństwie leczenia. Lista zamienników handlowych nie stanowi podstawowego źródła informacji odnośnie zamiany leku na inny. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz lub farmaceuta. Pamiętaj, że żaden suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Tylko urozmaicona, zbilansowana dieta jest najlepszym sposobem sprzyjającym prawidłowemu rozwojowi i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia.