Produkt w kategoriach

Glucardiamid, pastylki do ssania, 10 szt

Glucardiamid, pastylki do ssania, 10 szt

8.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Glukardiamid- lek stosowany pomocniczo  w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia praz w stanach długotrwałego i dużego wysiłku fizycznego. Dzięki zawartości niketamidu lek działa pobudzajaco, natomiast zawarta glukoza jest dodatkowym źródłem energii.

Skład

1 pastylka zawiera substancje:
 

czynne: Niketamid (125 mg), glukoza (1500 mg)
 

pomocnicze: Sacharoza, glukoza ciekła (syrop glukozowy), Tłuszcz stały, Kwas cytrynowy jednowodny, Wosk pszczeli biały, Butylohydroksyanizol (E 320), Butylohydroksyloluen (E 321), Żółcień chinolinowa (E 104), Sorbitanu monooleinian.

Dawkowanie

ssać 4 do 6 tabletek na dobę.

Wskazania

Preparat stosowany w stanach dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego, w okresie rekonwalescencji. W przypadku zbyt niskiego ciśnienia tętniczego krwi.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • tachykardia i poważne zaburzenia rytmu serca,
  • niestabilna dusznica bolesna,
  • nie stosować u dzieci do 12 roku życia.

Działania niepożądane

obniżenie progu drgawkowego, uporczywy kaszel, skurcz oskrzeli, ból głowy. Do poważniejszych działań niepożądanych można zaliczyć uczynnienie objawów porfirii, charakteryzujących się napadowymi bólami brzucha, zaburzeniami neurologicznymi oraz psychologicznymi.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Glucardiamid - Glucosum, Nikethamidum - zastosowanie i działanie

Skład:

glukoza niketamid

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

podnosi poziom glukozy we krwi pobudzające

Wskazania:

Pomocniczo w stanach dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego, w stanach przewlekłego osłabienia i zmęczenia. Zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi.

Dawkowanie:

Ssać 1 tabletkę 3-6 razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne:

Obniżenie progu drgawkowego, uporczywy kaszel, skurcz oskrzeli i ból głowy. Przy równoczesnym stosowaniu z rodankiem wapniowym mogą wystąpić wymioty.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na padaczkę, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, masz zaburzenia rytmu serca. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus