Codipar, 500 mg, tabletki, 50 szt.
8.99 zł

Codipar, 500 mg, tabletki, 50 szt.

Codipar, 500 mg, tabletki, 50 szt.
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Codipar jest lekiem zawierającym paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (500 mg).

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wedłua zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: U dzieci przelicza się dawkę masę ciała i stosuje jednorazowo dawkę 10 do 15 mg/kg masy ciała.
  • Zazwyczaj u dzieci w wieku od 6 do 12 lat stosuje się tabletki co 4 do 6 godzin nie częściej niż 4 razy na dobę.
  • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin.

Wskazania

Codipar jest stosowany w bólach różnego pochodzenia, jak:

  • bóle głowy;
  • bóle mięśniowe, stawowe i kostne;
  • bolesne miesiączki;
  • bóle zębów;
  • a także w gorączce w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Codipar.

  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
  • jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby lub nerek;
  • jeśli pacjent ma chorobę alkoholową.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdeao one wystąpią.

W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach, działania niepożądane występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się:

  • odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień;
  • zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty;
  • zaburzenia czynności wątroby;
  • zaburzenia czynności nerek.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Stosowanie leku z pożywieniem wydłuża czas wchłaniania paracetamolu.

W czasie stosowania paracetamolu nie należy pić alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Codipar - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Pediatria Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Ginekologia i położnictwo

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, miesiączkowe, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia 1-2 tabletki lub 1-2 tabletki musujące co 4-6 godzin, maksymalnie do 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa w leczeniu krótkotrwałym u dorosłych wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. Dzieci od 7 do 12 roku życia: 1/2 tabletki co 4-6godzin, maksymalnie 3 tabletki dobę.   Uwaga! Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci.   Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Rórównoczesne przyjmowanie paracetamolu i picie alkoholu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach występują bardzo rzadko. Mogą pojawić się: skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa), nudności, wymioty, zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi.   Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. aspirynę).   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W przeprowadzonych dotychczas badaniach u kobiet ciężarnych nie stwierdzono niekorzystnego wpływu paracetamolu stosowanego w zalecanych dawkach. Lek może być w okresie ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności. Lek jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w małych ilościach. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.