Rubital forte, syrop, 125 g
6.81 zł

Rubital forte, syrop, 125 g

Rubital forte, syrop, 125 g
Ostatnia cena produktu
6.81 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Oprócz działania powlekającego i osłaniającego błony śluzowe górnych dróg oddechowych, działa również napotnie i przeciwgorączkowo. Naturalny sok z malin poprawia walory smakowe preparatu, przez co chętnie przyjmowany jest przez najmłodszych. Wskazany głównie przy przeziębieniu i grypie.

 

 

Skład

100g preparatu zawiera 25,4 g wodnego maceratu otrzymanego z 6 cz. korzenia prawoślazu, 33,4 g syropu malinowego FP IV (25,4 g maceratio aq. ex 6 g Althaeae radix , 33,4g Sirupus Rubi idaei FPIV).  W skład substancji dodatkowych wchodzą: sacharoza, etanol 95ş, benzoesan sodu, woda dejonizowana. (Saccharum, Ethanolum 95ş, Natrii benzoas, Aqua purificata) Syrop prawoślazowo-malinowy opracowany na bazie syropu prawoślazowego, zawierającego wyciąg z 6 części korzenia.

Dawkowanie

Dzieci do 6rż- 5ml 2-3 razy dziennie
Dzieci powyżej 6rż- 5ml 3-4 razy dziennie
Dorośli- 10ml 3-4 razy dziennie.

Wskazania

W stanach zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających w podwyższonej temperaturze, z objawami kaszlu z zalegającą wydzieliną, chrypką, nieżytem oskrzeli, przeziębieniem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 904 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Rubital forte - Althaea officinalis, Rubi sirupus - zastosowanie i działanie

Skład:

macerat z korzenia prawoślazu syrop z maliny

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna

Działanie :

powleka błonę śluzową jamy ustnej i gardła łagodzące kaszel

Wskazania:

Wskazany jest do stosowania pomocniczo w zapaleniu gardła, krtani i przełyku, w różnych objawach stanów zapalnych dróg oddechowych, takich jak kaszel z zalegającą wydzieliną, chrypka, nieżyt oskrzeli oraz w przeziębieniu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dzieci do 6 roku życia 2-3 razy dziennie 5 ml (łyżeczkę do herbaty), dzieci od 6 roku życia 3-4 razy dziennie 5 ml, dorośli 3-4 razy dziennie 10 ml (łyżkę stołową).   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykoliwek ze składników preparatu.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus