Pelethrocin, tabletki powlekane, 30 szt

Możliwe formy odbioru:

Bezpłatna dostawa do apteki
Wysyłka DHL
Paczkomat InPost
20.49 zł
  • Producent:HELP S.A.PHARMACEUTICALS
  • Typ preparatu:Produkt leczniczy
  • Przechowywanie:Temperatura pokojowa
  • Refundowany:Nie
  • Encyklopedia: Pelethrocin


Szczegółowy opis produktu

Opis

Preparat stosowany w leczeniu objawów związanych z niewydolnością żylną kończyn dolnych.

Skład

diosmina 500 mg, substancje pomocnicze: karboksymetyloskrobia sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, magnezu stearynian, talk,

wosk pszczeli, glicerol, hypromeloza 2190, macrogol 6000, laurylosiarczan sodu, żelaza tlenek żółty E172, żelaza tlenek czerwony W172, tytanu dwutlenek E171, magnezu stearynian.

Dawkowanie

zwykle stosuje się 2 tabletki na dobę (1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem) podczas posiłków.

 

Działanie

Pelethrocin jest lekiem zawierającym zmikronizowaną diosminę. Substancja czynna leku wykazuje działanie ochronne na naczynia. Lek Pelethrocin podwyższa stan napięcia żylnego oraz zwiększa drenaż limfatyczny nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy. Lek działa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność naczyń włosowatych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu oraz zwiększając wytrzymałość naczyń.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na diosminę lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego.

Działania niepożądane

Działania niepożądane zgłaszane podczas stosowania diosminy to:

  • zaburzenia żołądka i jelit: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty;
  • zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie;
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka.

W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie produktu leczniczego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

w przypadku zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych, działanie terapeutyczne można zwiększyć poprzez odpowiedni tryb życia: unikanie ekspozycji na słońce, unikanie przebywania w pozycji stojącej przez dłuższy czas, utrzymanie odpowiedniego ciężaru ciała, noszenie specjalnych pończoch.

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem (każdego) leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lek nie powinien być stosowany podczas 3 pierwszych miesięcy życia, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej. Nie badano czy lek przenika do mleka kobiet karmiących piersią, tak więc podczas karmienia piersią nie zaleca się stosowania leku, chyba ,że lekarz zdecyduje inaczej.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 857 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Pelethrocin - Diosminum - zastosowanie i działanie

Skład:

diosmina

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Angiologia , Medycyna rodzinna

Działanie :

ochronnie na naczynia krwionośne , poprawia napięcie ścian naczyń żylnych , zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych

Wskazania:

Zaburzenia krążenia żylnego kończyn dolnych, w której występuje uczucie ciężkości i bóle nóg, kurcze nocne, obrzęki np. okolicy kostek. W leczeniu żylaków odbytu (hemoroidów) w okresie dolegliwości przewlekłych i zaostrzeń.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 2 tabletki dziennie (1 tabletka w południe i 1 tabletka wieczorem). Preparat należy przyjmować w trakcie posiłku, bez rozgryzania, popijając niewielką ilością płynu. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie alergia skórna, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, stany zapalne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować w I trymestrze ciąży, w pozostałym okresie ciąży preparat może być stosowany jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis oferowanych produktów były aktualne, w pełni prawidłowe oraz kompletne. Mimo wszystko może mieć jednak miejsce niezgodność ze stanem faktycznym. Przed zakupem prosimy upewnić się w aptece czy zamówienie w pełni spełnia Twoje oczekiwania. W przypadku wątpliwości należy zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus