Produkt w kategoriach

Vitaminum E, krople, (300 mg / ml), (Medana), 10 ml

Vitaminum E, krople, (300 mg / ml), (Medana), 10 ml

7.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Vitaminum E, płyn doustny.

Skład

1 ml roztworu (ok. 27 kropli) zawiera: octan tokoferolu (witamina E) - 300 mg oraz olej arachidowy; 1 kropla zawiera około 11 mg witaminy E.

Dawkowanie

Stosować doustnie.
Dzieci powyżej 15 roku życia i dorośli

  • profilaktycznie: 3 krople na dobę
  • mukowiscydoza: 100-200 mg/dobę
  • abetalipoproteinemia: 50-100 mg/kg mc./dobę

Dzieci:

  • profilaktycznie: noworodki, niemowlęta i dzieci w wieki do 6 lat: 1 kropla na dobę; dzieci w wieku do 7 do 15 lat: 2 krople na dobę
  • mukowiscydoza: dzieci pniżej 1 roku zycia: 50 mg/dobę; dzieci powyżej 1 roku życia: 100 mg/dobę
  • abetalipoproteinemia: 50-100 mg/kg mc./dobę
  • przewlekła cholestaza u dzieci  do 2 lat: 150-200 mg/kg mc./dobę

Działanie

Substancja czynna leku - witamina E jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, który chroni przed szkodliwym działaniem nadmiernych ilości związków o silnych właściwościach utleniających oraz zapobiega hemolizie czerwonych krwinek. Ochrona przed uszkodzeniem przez rodniki tlenowe wydaje się istotna w rozwoju i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśniowego. Witamina E może także działać jako kofaktor w niektórych układach enzymatycznych (składnik niezbędny w pewnych procesach przemiany materii).

Wskazania

Leczenie niedoboru witaminy E w organizmie.Wspomagająco w: chorobie niedokrwiennej serca, nadciśnieniu tętniczym, profilaktyce miażdżycy naczyń, zakrzepowym zapaleniu naczyń, niedokrwistości hemolitycznej, cukrzycy, leczeniu późnych diskinez, kolagenozach, przewlekłych chorobach wątroby, dróg żółciowych i trzustki.

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na octan tokoferolu lub którykolwiek składnik preparatu, przy niedoborze witaminy K,

Działania niepożądane

Pierwsze działania niepożądane moga pojawić się po długotrwałym stosowaniu dawek: 800-1200 mg/dobę (krwawienia). Dawki przekraczające 1200 mg/dobę moga powodować takie reacje jak: ból głowy, zmęczenie, nudności, biegunka, osłabienie, zaburzenia ostrości widzenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 825 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Vitaminum E - Tocopherolum - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina E (tokoferol)

Postać:

krople doustne płyn doustny kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia niedobory witaminy E

Wskazania:

Zapobieganie stanom niedoboru witaminy E. W chorobach skóry, włosów i paznokci, w trądziku pospolitym i różowatym, w chorobach zanikowych skóry, w chorobach przyzębia, np. w parodontozie, w chorobach wątroby, dróg żółciowych i trzustki, w zaburzeniach czynności gruczołów płciowych. Wspomagająco w profilaktyce miażdżycy, zawału i niedokrwiennej choroby serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki-dorośli i dzieci od 8 roku życia: 100-200 mg dziennie; dzieci: 4-7 rok życia 100 mg. Krople, płyn doustny - niemowlęta od 2 do 12 miesiąca życia 1-2 krople na dobę, dzieci od 2 do 7 lat 2-9 kropli na dobę, natomiast od 7 do 15 roku życia 10-20 kropli na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Długotrwałe stosowanie dawek powyżej 1 g dziennie może spowodować biegunkę, bóle brzucha, uczucie zmęczenia i osłabienia, zaburzenia widzenia, ból głowy.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na witaminę E lub inne składniki preparatu, niedobór witaminy K. Gdy przyjmujesz jednocześnie preparaty żelaza nieorganicznego oraz doustne leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią (ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią).


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
} }