Panzol Pro, 20 mg, tabletki dojelitowe., 14 szt
8.99 zł

Panzol Pro, 20 mg, tabletki dojelitowe., 14 szt

Panzol Pro, 20 mg, tabletki dojelitowe., 14 szt
8.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Panzol Pro stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Skład

Każda tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu (w postaci pantoprazolu sodowego póttorawodnego).

Zawiera maltitoi (E965) i lecytynę (pochodzącą z oleju sojowego).

Dawkowanie

Przyjmować jedną tabletkę (20 mg) na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Tabletkę należy potykać w całości, nie wolno jej żuć.

Działanie

Pantoprazol hamuje wydzielanie kwaśnego soku żołądkowego i w ten sposób zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku.

Wskazania

Panzol Pro stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Panzol Pro może usunąć dolegliwości związane z chorobą refluksową (takie jak zgaga, kwaśne odbijanie) już po pierwszym dniu stosowania, nie jest jednak lekiem przeznaczonym do natychmiastowego usuwania objawów.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (pantoprazol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, lub na leki zawierające inne inhibitory pompy protonowej. Pantoprazolu nie należy stosować, jeśli pacjent przyjmuje lek zawierający atazanawir lub nelfinawir (stosowane w leczeniu zakażenia wirusem HIV). Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta występują lub występowały w ostatnim czasie następujące objawy: niespodziewana, znaczna utrata masy ciała, ból w trakcie przełykania, niedokrwistość, trudności z przełykaniem, uporczywe lub krwiste wymioty, krwawienia z przewodu pokarmowego, smoliste stolce, a także żółtaczka, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy oraz jeśli u pacjenta wykonywano zabiegi operacyjne; jeśli u pacjenta występują choroby nerek; jeśli u pacjenta występują choroby wątroby; u pacjentów w wieku powyżej 55 lat, u których wystąpiły nowe objawy lub zmienił się charakter istniejących objawów w ostatnim czasie (powinni oni niezwłocznie poinformować o tym lekarza lub farmaceutę). W przypadku planowania jakichkolwiek testów (np. w kierunku Helicobacter) należy wcześniej poinformować lekarza o przyjmowaniu pantoprazolu.

Działania niepożądane

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku pojawienia się następujących rzadkich objawów: obrzęk naczynioruchowy (np. opuchnięcie twarzy, języka i tchawicy, które powodują zaburzenia oddychania), reakcja alergiczna (objawiająca się często wysypkami skórnymi, świądem i zaczerwienieniem skóry, pęcherzami na skórze i owrzodzeniami ust i (lub) oczu, niekiedy z towarzyszącą wysoką temperaturą), rumień wielopostaciowy - zespół Stevens-Johnsona (pęcherze i ubytek naskórka z krwotocznymi strupami na śluzówkach jamy ustnej i nosa, spojówkach, narządach płciowych), zespół Lyella (na skórze pojawiają się pęcherze podnaskórkowe, które po pęknięciu tworzą sączące nadżerki). Niezbyt często występujące działania niepożądane: ból i zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów, zaparcia, suchość w ustach, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, świąd skóry, osłabienie, złe samopoczucie, zaburzenia snu, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych. Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, bóle stawów, bóle mięśni, zmiana masy ciała, podwyższona temperatura ciała, obrzęk kończyn, reakcje alergiczne, depresja, zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi. Bardzo rzadko: zaburzenia orientacji, zmniejszenie liczby płytek krwi, zmniejszenie liczby białych krwinek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu po 14 dniach leczenia, należy bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy przyjmować pantoprazolu przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem. Leku nie należy stosować zapobiegawczo. Pantoprazol nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Wpływ na kierowanie pojazdami: Należy zachować ostrożność ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, takich jak: zawroty głowy, nieostre widzenie, senność. Osoby, u których objawy takie występują, nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn w ruchu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Panzol Pro - Pantoprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

pantoprazol

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka na dobę. Tabletki przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą, nie należy ich rozgryzać ani dzielić. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku Panzol Pro po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku Panzol Pro, lecz należy pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli objawy nie ustąpią po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie. Nie należy przyjmować leku Panzol Pro przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: ból głowy; zawroty głowy; biegunka; nudności, wymioty; wzdęcia i wzdęcia z oddawaniem gazów; zaparcia; suchość w jamie ustnej; ból i dyskomfort w obrębie brzucha; wysypka skórna lub pokrzywka; swędzenie skóry; osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie; zaburzenia snu; zwiększona aktywność enzymów wątrobowych w badaniu krwi. Rzadko: zaburzenia lub całkowity brak odczuwania smaku; zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie; bóle stawów; bóle mięśni; zmiany masy ciała; podwyższona temperatura ciała; obrzęk kończyn; reakcje alergiczne; depresja; zwiększone stężenie bilirubiny i lipidów we krwi (stwierdzane w badaniach krwi); powiększenie piersi u mężczyzn; wysoka gorączka i nagłe zmniejszenie ilości krążących granulocytów - białych krwinek (stwierdzane w badaniach krwi). Jeżeli po zastosowaniu leku wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani nie obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Panzol Pro, ponad 55 lat i codziennie stosujesz leki na niestrawność wydawane bez recepty, ponad 55 lat i masz nowe niepokojące objawy lub zmienił się charakter objawów dotychczasowych, problemy z wątrobą lub żółtaczkę, przebytą chorobę wrzodową żołądka lub gdy jesteś po operacji żołądka. Gdy stosujesz ketokonazol (stosowany w zakażeniach grzybiczych); warfarynę i fenprokumon (wpływają na gęstość krwi i zapobiegają zakrzepom), atazanawir (stosowany w leczeniu HIV; nie wolno stosować leku Panzol Pro jednocześnie z atazanawirem). Nie należy stosować leku Panzol Pro wraz z lekami zmniejszającymi ilość kwasu produkowanego w żołądku, takimi jak inne inhibitory pompy protonowej (omeprazol, ezomeprazol, lanzoprazol lub rabeprazol) lub antagoniści H2 (np. ranitydyna, famotydyna). Jednakże lek Panzol Pro można stosować w razie konieczności z lekami zobojętniającymi (np. hydrotalcyt, magaldrat, kwas alginowy, sodu wodorowęglan, glinu wodorotlenek, magnezu węglan,lub z ich połączeniami). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku Panzol Pro w ciąży a także w okresie karmienia piersią.