Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt.
12.99 zł

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt.

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt.
12.99 zł
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Panadol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 tabletka powlekana zawiera  500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydziana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K 25), skrobia żelatynowa

Otoczka: hypromeloza (HPMC), triacetyna

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Dzieci w wieku 6-12 lat: doustnie, 1/2- 1 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 tabletki w ciągu doby.

Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Panadol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Panadol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu;
  • Choroba alkoholowa;
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
  • Nie podawać dzieciom poniżej 6 roku życia.

Działania niepożądane

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie:

  • reakcja alergiczna (uczulenie)  taka jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasami opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy
  • wysypka skórna lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
  • problemy z oddychaniem
  • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie
  • zaburzenia czynności wątroby

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie należny stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

  • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Panadol - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia 1-2 tabletki lub 1-2 tabletki musujące co 4-6 godzin, maksymalnie do 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa w leczeniu krótkotrwałym u dorosłych wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. Dzieci od 6 do 12 roku życia: 1/2 tabletki co 4-6godzin, maksymalnie 3 tabletki dobę. Uwaga! Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Równoczesne przyjmowanie paracetamolu i picie alkoholu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. aspirynę). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W przeprowadzonych dotychczas badaniach u kobiet ciężarnych nie stwierdzono niekorzystnego wpływu paracetamolu stosowanego w zalecanych dawkach. Lek może być w okresie ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności. Lek jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w małych ilościach. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.