Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt.
12.99 zł

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt.

Panadol, 500 mg, tabletki powlekane, 48 szt.
12.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Panadol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

1 tabletka powlekana zawiera  500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydziana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K 25), skrobia żelatynowa

Otoczka: hypromeloza (HPMC), triacetyna

Dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: doustnie, 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.

Dzieci w wieku 6-12 lat: doustnie, 1/2- 1 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 4 tabletki w ciągu doby.

Nie należy stosować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Panadol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Wskazania

Panadol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania

 • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu;
 • Choroba alkoholowa;
 • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
 • Nie podawać dzieciom poniżej 6 roku życia.

Działania niepożądane

Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie:

 • reakcja alergiczna (uczulenie)  taka jak: wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasami opuchlizna warg, języka, gardła lub twarzy
 • wysypka skórna lub złuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej
 • problemy z oddychaniem
 • sińce lub krwawienia o nieznanej przyczynie
 • zaburzenia czynności wątroby

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią: przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Nie należny stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

 • Przechowywać w temperaturze poniżej 25 st.C.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Panadol - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Ginekologia i położnictwo Medycyna rodzinna Pediatria

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe

Wskazania:

Bóle różnego pochodzenia: ból głowy, gardła, migreny, bóle zębów, kostne, stawowe, mięśniowe, miesiączkowe. Gorączka w przebiegu przeziębienia i stanów grypopodobnych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci od 13 roku życia 1-2 tabletki lub 1-2 tabletki musujące co 4-6 godzin, maksymalnie do 8 tabletek na dobę. Maksymalna dawka dobowa w leczeniu krótkotrwałym u dorosłych wynosi 4 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. Dzieci od 6 do 12 roku życia: 1/2 tabletki co 4-6godzin, maksymalnie 3 tabletki dobę. Uwaga! Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Równoczesne przyjmowanie paracetamolu i picie alkoholu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka, rumień), zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty). Sporadycznie mogą wystąpić zmiany w obrazie krwi. Lek stosowany w dużych dawkach lub przewlekle może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, chorobę alkoholową, zmiany obrazu krwi. Gdy przyjmujesz leki przeciwzakrzepowe z grupy kumaryny, ryfampicynę, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne, leki przeciwdepresyjne, leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. aspirynę). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W przeprowadzonych dotychczas badaniach u kobiet ciężarnych nie stwierdzono niekorzystnego wpływu paracetamolu stosowanego w zalecanych dawkach. Lek może być w okresie ciąży tylko w razie zdecydowanej konieczności. Lek jest wydzielany do mleka kobiet karmiących piersią w małych ilościach. Lek można stosować w okresie karmienia piersią.