Prazolacid, 20 mg, tabletki dojelitowe, 7 szt.
11.79 zł

Prazolacid, 20 mg, tabletki dojelitowe, 7 szt.

Prazolacid, 20 mg, tabletki dojelitowe, 7 szt.
Ostatnia cena produktu
11.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Prazolacid należy do grupy leków zwanych inhibitorami pompy protonowej. Stosuje się go w którtkotrwałym leczneiu choroby reflukoswej przełyku (m.in zgaga, kwaśne odbjanie).

Skład

Substancją czynną leku jest pantoprazol. 1 tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu.
Ponadto lek zawiera: disodu fosforan bezwodny, mannitol, celulozę mikrokrystaliczną, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian, hypromelozę (typ 6cP), trietylu cytynian, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspresja 30%, żelaza tlenek żółty.

Dawkowanie

Przyjmować 1 tabletkę na dobę. Tabletki należ przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą. Tabletek nie należy ich żuć, rozgryzać ani dzielić. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2 do 3 kolejnych dni Należy zakończyć stosowanie leku Prazolacid po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku Prazolacid. Należy jednak pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów.
W celu uzyskania całkowitego ustąpienia objawów konieczne może być przyjmowanie leku przez 7 kolejnych dni. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie objawy nieustąpią. Nie należy przyjmować leku Prazolacid przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem

Działanie

Substancją czynną leku jest pantoprazol, który blokuje "pompę" wytwarzającą kwas żołądkowy. W ten sposób lek zmniejsza ilośc kwasu żółądkowego.

Wskazania

Prazolacid stosuje się w krótkotrwałym leczeniu ibjawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Prazolacid:

 • jeśli pacjent uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek ze składników leku
 • jeśli pacjent stosuje lek zawierający atazanawir
 • jeśli pacjent stosuje inne leki zmniejszające ilość kwasu produkowanego w żołądku, takie jak inne inhibitory pompy protonowej lub antagoniści
 • jeśłi pacjent nie ukończył 18 lat
 • w przypadku ciąży lub karmienia piersią
   

Działania niepożądane

 • Ciężkie reakcje uczuleniowe (rzadko):Reakcje nadwrażliwości, tak zwane reakcje  anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny i obrzęk naczynioruchowy. Typowe objawy to: obrzęk  twarzy, warg, ust, języka i ( lub) gardła, który może powodować trudności w przełykaniu lub  oddychaniu, pokrzywka,  silne zawroty głowy z przyspieszonym biciem serca i obfitym  poceniem się.

 • Ciężkie reakcje skórne (częstość nieznana): wysypka z obrzękiem, pęcherzami lub  łuszczeniem się skóry,  płatowe  łuszczenie się skóry, krwawienie z okolic oczu, nosa, ust lub  narządów płciowych oraz szybkie pogarszanie się stanu ogólnego, wysypka po ekspozycji  nasłońce.

 • Inne ciężkie reakcje (częstość nieznana): zażółcenie skóry i białkówek oczu (żółtaczka)  spowodowane ciężkim uszkodzeniem wątroby lub zmianami w obrazie krwi,  problemy  z nerkami przejawiające się bolesnym oddawaniem moczu, bólem w dolnej części pleców  z towarzyszącą gorączką.

Inne działania niepożądane:

 • Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia (uczucie  pełności  lub ucisku  w jamie brzusznej), wzdęcia z oddawanie gazów,  zaparcia, suchość w jamie  ustnej, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka,  świąd, osłabienie,  wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu, problemy z wątrobą, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (stwierdzana w badaniu krwi)

 • Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, obrzęk kończyn (rąk i nóg), bóle stawów (artralgia), bóle mięśni (mialgia), depresja, zmiany masy ciała, podwyższona temperatura ciała,  zwiększone stężenie bilirubiny (barwnik żółci) i stężenia lipidów we krwi  (stwierdzane w badaniu krwi).

 • Bardzo rzadko: dezorientacja, zmniejszenie liczby płytek krwi, co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się wybroczyn („siniaków”)  na skórze (trombocytopenia); zmniejszenie liczby białych krwinek, co może sprzyjać częstszym zakażeniom (leukopenia).

 • Częstość nieznana: omamy, splątanie (szczególnie u pacjentów, u których wcześniej występowały takie objawy), zmniejszenie stężenia sodu we krwi

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Prazolacid - Pantoprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

pantoprazol

Postać:

tabletki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Gastroenterologia Medycyna rodzinna

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku (takich jak zgaga, kwaśne odbijanie) u dorosłych.Refluks polega na cofaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co może prowadzić do wystąpienia stanu zapalnego przełyku i wywoływać ból. Mogą pojawić się też takie objawy, jak: bolesne pieczenie w klatce piersiowej sięgające aż do gardła (zgaga), kwaśny smak w ustach (kwaśne odbijanie).

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka na dobę. Tabletki przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Tabletki należy połykać w całości, obficie popijając wodą. Tabletek nie należy ich żuć, rozgryzać ani dzielić. Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2 do 3 kolejnych dni. Należy zakończyć stosowanie leku Prazolacid po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku Prazolacid. Należy jednak pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów. W celu uzyskania całkowitego ustąpienia objawów konieczne może być przyjmowanie leku przez 7 kolejnych dni. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią. Nie należy przyjmować leku Prazolacid przez dłużej niż 4 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: ból głowy, zawroty głowy, biegunka, nudności, wymioty, wzdęcia (uczucie pełności lub ucisku w jamie brzusznej), wzdęcia z oddawanie gazów, zaparcia, suchość w jamie ustnej, ból i dyskomfort w obrębie brzucha, wysypka skórna lub pokrzywka, świąd, osłabienie, wyczerpanie lub złe samopoczucie, zaburzenia snu, problemy z wątrobą, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (stwierdzana w badaniu krwi). Rzadko: zaburzenia wzroku, takie jak niewyraźne widzenie, obrzęk kończyn (rąk i nóg), bóle stawów (artralgia), bóle mięśni (mialgia), depresja, zmiany masy ciała, podwyższona temperatura ciała, zwiększone stężenie bilirubiny (barwnik żółci) i stężenia lipidów we krwi (stwierdzane w badaniu krwi). Bardzo rzadko: dezorientacja, zmniejszenie liczby płytek krwi, co może powodować zwiększoną tendencję do krwawień i tworzenia się wybroczyn („siniaków”) na skórze (trombocytopenia); zmniejszenie liczby białych krwinek, co może sprzyjać częstszym zakażeniom (leukopenia). Częstość nieznana: omamy, splątanie (szczególnie u osób, u których wcześniej występowały takie objawy), zmniejszenie stężenia sodu we krwi. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Jeżeli wystąpią działania niepożądane, takie jak zawroty głowy lub zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na pantoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Prazolacid, chorobę wrzodową żołądka, problemy z wątrobą lub żółtaczkę (zażółcenie skóry i oczu), niezamierzoną utratę masy ciała, wymioty (szczególnie nawracające), wymioty z krwią, krew w kale, kał czarny lub smolisty, problemy z połykaniem lub ból w trakcie przełykania, bladość i osłabienie (niedokrwistość), bóle w klatce piersiowej, ból brzucha, ciężkie i (lub) uporczywe biegunki. Gdy stosujesz atazanawir (stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), leki zmniejszające ilość kwasu produkowanego w żołądku, takie jak inne inhibitory pompy protonowej (np. omeprazol, lanzoprazol, rabeprazol) lub antagoniści H2 (np. ranitydyna, famotydyna), ketokonazol (stosowany w zakażeniach grzybiczych), warfarynę i fenprokumon (wpływają na gęstość krwi i zapobiegają zakrzepom). Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią.